Угорщина заблокувала відкриття нового почесного консульства України

Між Україною та Угорщиною виник новий конфлікт через взаємне призначення дипломатів

СвітКатерина Чурилова, 3 вересня 201825222
Угорщина знову пішла на загострення відносин з Україною

Будапешт не дає дозволу на відкриття нового почесного консульства України в місті Шіофок – найбільшого міста на озері Балатон.

Як інформує «Європейська правда», у місті вже є місцевий авторитетний угорець, який хотів би представляти інтереси України й за потреби допомагати українцям, що потрапили у скруту. Проте Будапешт з невідомих редакції причин не дає дозволу на відкриття консульства.

«І це при тому, що угорці й без того мають в Україні значно більшу присутність – у них діє два почесних консульства, а також одне генеральне (в Ужгороді) і одне «звичайне» консульство (в Берегові)», – йдеться у статті.

Водночас Україна має в Угорщині лише одного почесного консула та одне консульство, а генконсулів не має взагалі.

Ймовірно, Будапешт надасть необхідний дозвіл, якщо Київ схвалить призначення нового угорського посла.

«Європейська правда» зазначає, що уряд Угорщини визначився з кандидатурою нового посла в Україні – ним має стати один із найвищих за рангом угорських дипломатів, державний секретар МЗС Іштван Ійдярто.

Ійдярто родом із Закарпаття. Він народився у Берегові у 1963 році. Ще за радянських часів переїхав до Будапешта. В Ійдярто за плечима – роки роботи у Москві. У 2010-2014 роках він працював послом у Росії. Раніше РФ теж входила до його зони відповідальності.

Для призначення нового посла Україна повинна погодити його кандидатуру, однак з цим у Ійдярто виникли проблеми – нібито Україна затягує з погодженням нового посланця Будапешта.

«У такої затримки було декілька причин. По-перше, проблеми у відносинах України та Угорщини не спонукали українське МЗС діяти якнайшвидше… По-друге, у запиті з Будапешта виявили помилку, яка образила українських дипломатів. Угорці передали нам документи, де записали місто його народження на угорський манер «Берегсас» та «Beregszász», – зазначено у статті.

«Будапешт і досі, на п’ятий рік війни, розглядає Україну як частину «російської політики». Та й сам майбутній угорський посол у Києві вже «засвітився» заявами на користь скасування санкцій проти РФ», – пише ЗМІ.

Нагадаємо, що Угорщина блокує переговори України з НАТО та ЄС через «Закон про освіту», в якому офіційний Будапешт побачив порушення прав угорських меншин в Україні. 9 липня, стало відомо, що Україна змогла подолати спротив Угорщини щодо проведення спільного саміту України та НАТО, представники України зустрілися з представниками Альянсу у тристоронньому форматі Україна-Грузія-НАТО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук