Ухвалена ПАРЄ резолюція не гарантує повернення Росії до Ради Європи

СвітРоман Ганкевич, 12 жовтня 20171880
Ухвалена ПАРЄ резолюція не гарантує повернення Росії до Ради Європи
Зала засідань ПАРЄ у Страсбурзі

Схвалена в середу ввечері, 11 жовтня, Парламентською асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ) резолюція не гарантує повернення Росії в ПАРЄ, Про це заявив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Facebook.

«Бажання повернути росіян в ПАРЄ є, але гарантій повернення немає. Червона лінія – січень 2018 року. Все, що відбуватиметься до цього, це гра, а не результат гри. Вірогідність повернення наразі дорівнює вірогідності неповернення», – написав Кулеба.

Він також наголосив, що Україна не йде на компроміси в питанні повернення росіян до ПАРЄ. «Нас схиляють. Вперше про це кажу: два тижні я отримую запитання від посланців – яка ваша ціна за повернення Росії в ПАРЄ? Я відповідаю: виконання резолюцій ПАРЄ», – додав він.

Як відомо, 11 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка закликає майбутній саміт Ради Європи «гармонізувати» правила участі країн-членів в обох статутних органах Ради Європи – Парламентській асамблеї і Комітеті міністрів. Як повідомив голова постійної делегації України в ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар’єв, ця резолюція може стати першим кроком до повернення російської делегації.

У документі нагадано, що після незаконної анексії Криму Росією і застосування через це санкцій асамблеї щодо делегації російського парламенту Росія вже три роки представлена тільки в Комітеті міністрів Ради Європи, де проти неї санкцій не накладали. Як мовиться в документі, така ситуація контрпродуктивна, і необхідно забезпечити, щоб усі держави-члени Ради Європи «були повністю представлені у процесах і парламентської, і міжурядової сторони за суворого виконання ними їхніх зобов’язань».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук