Укладено меморандум щодо діяльності українського Оскарівського комітету
22 червня між Державним агентством України з питань кіно, Національною спілкою кінематографістів України та ГО «Асоціація продюсерів України» було укладено Меморандум про налагодження довгострокового співробітництва й організацію діяльності «Українського Оскарівського комітету» та оголошено конкурс на заміщення посади секретаря.
Сторони погодили персональний склад Громадської ради rомітету та розпочали роботу над організацією її діяльності.
Як зауважив голова ГО «Асоціація продюсерів України» Володимир Філіппов, «Підписання цього Меморандуму є дуже важливим кроком у популяризації українського кіно за кордоном, тому кінематографічна спільнота має діяти швидко і активно, адже участь України у цьому процесі просто необхідна», повідомляє Держкіно.
«Підписання Меморандуму було ініційоване Держкіно, аби запобігти ситуації, що склалася торік, коли від України не було представлено номінанта на Оскар. Цьогоріч ми маємо докласти усіх зусиль, аби світ побачив стрічку, яка б відповідала регламенту Американського Оскарівського комітету, і була гідним представником українського кінематографа»,– зазначив голова Держкіно України Пилип Іллєнко.
Нагадаємо, що проблеми із комітетом почались тоді, коли у 2014 році Оскарівський комітет оголосив про своє рішення висунути від України на здобуття премії «Оскар» у номінації «найкращий неангломовний фільм» стрічку Олеся Саніна «Поводир». Це викликало невдоволення кіно спільноти, адже фаворитом більшої частини критиків і продюсерів була картина Мирослава Слабошпицького «Плем'я». Тоді зі складу Оскарівського комітету вийшли чотири з дев’яти членів. Таким чином він перестав бути легітимним.
УОК було реформовано. За ініціативою НСКУ та за підтримки Держкіно його було сформовано з членів Громадської ради, які за результатами голосування у травні 2015 року посіли перші п’ятнадцять позицій рейтингу і погодилися увійти до його складу.
Нагадаємо також, що національні оскарівські комітети можуть подавати фільми на розгляд Американської кіно академії у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою». Усі картини, які відповідають вимогам, потраплять до списку кіноакадемії. Згідно з умовами це мають бути повнометражні художні фільми, зняті за межами США, домінуючою мовою в діалогах фільму не повинна бути англійська, картина повинна бути в прокаті, в країні від якої подається заявка, не менше 7 днів поспіль, та творчий контроль над створенням фільму повинен належати громадянам або резидентам країни, яка подає заявку. Кожна країна може подати лише один фільм.