Україна домовилася з Митним союзом про нульові ставки на спирт

Економіка14 лютого 20110

Україна попередньо домовилася з країнами Митного союзу – Росією, Білоруссю і Казахстаном – про виключення спирту зі списку вилучень у режимі вільної торгівлі між країнами.

Ці угоди будуть включені в нову редакцію договору про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між країнами СНД, розповів «Коммерсант-Украина» заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Валерій Мунтіян. За його словами, остаточну редакцію проекту буде подано 15 квітня на засіданні економічної ради СНД.

Окрім того, Україна досягла домовленостей про збереження безмитного ввезення горілки до Росії та Білорусі. За інформацією Мунтіяна, незважаючи на те, що нинішня редакція договору про ЗВТ передбачає нульові ставки імпорту української горілки до цих країн, при формуванні Митного союзу виникла колізія – такі ставки існують в Казахстані. Проблема була вирішена шляхом узгодження з Казахстаном обнулення ставки для української горілки з початку 2015 року.

„Ми з розумінням поставилися до їхніх потреб у перехідний період, проте домоглися, щоб обнулення сталося не з 2016 року, як пропонували вони, а на рік раніше“, – уточнив заступник міністра.

Він зазначив, що у торгівлі з Казахстаном Україна спромоглася домогтися скасування практично всіх вилучень: „У списку вилучень залишається горілка, і лише до 2015 року, а головне – ми домоглися скасування вилучення тютюнових виробів“.

Як повідомив голова асоціації „Укргорілка“ Іван Жолнер, згідно з українським законодавством, для експорту та імпорту спирту необхідний спеціальний дозвіл уряду.

„Але виробники горілки можуть почати імпортувати водно-спиртову суміш, що не вимагає отримання такого дозволу. Найбільш перспективно ввозити її з Росії та Білорусі“, – уточнив він.

Досі ввозити суміш було невигідно, оскільки через мито у розмірі 10% митної вартості та логістичних витрат вона коштувала б дорожче, ніж спирт „Укрспирту“. Проте зараз, після заяв державного монополіста щодо підвищення цін, деякі компанії опрацьовують питання ввезення суміші.

„Укрспирт“ планує підвищити відпускні ціни на спирт класу люкс з нинішніх 115 до 120 грн/дал. Збереження нульових ставок експорту горілки до Росії і Білорусі (основні ринки її збуту) - „позитивний сигнал для української лікеро-горілчаної промисловості“, вважає Жолнер.

Ринки Росії, Білорусі та Казахстану привабливі для збуту українського спирту - у країнах споживається значний обсяг міцного алкоголю, відзначає джерело видання у держслужбі „Укрспирт“. Однак зараз український спирт до цих країн не постачається через високу вартість.

За словами джерела, в „Укрспирті“ розраховують на зниження собівартості після проведення модернізації спиртових заводів за кошти, залучені від підвищення оптово-відпускних цін на внутрішньому ринку.

За даними митниці, у 2010 році Україна експортувала до Росії спирт на суму 125,2 млн доларів, до Казахстану – на 8,1 млн доларів (дані щодо Білорусі відсутні).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук