Україна доповіла НАТО про розробку Росією хімічної та біологічної зброї під виглядом вакцин

Україна передала країнам-членам НАТО доповідь, в якій зазначається, що Росія активно проводить розробку та випробування хімічної та біологічної зброї, повідомила голова постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз.

«Щонайменше останні три роки Росія веде дослідження вірусів геморагічних лихоманок, зокрема Ебола та Марбург, видаючи це за спроби розробки вакцин. Насправді йдеться про повернення до радянських розробок поєднання Ебола з вірусом віспи. Це підтверджує аналіз більш ніж п’яти тисяч позицій державних закупівель та наукової активності декількох російських установ, що знаходяться під [контролем] МО [міністерства оборони] РФ. Разом з цим інша дослідницька установа активно закуповує та проводить дослідження, що вказують на розробку нових бойових отруйних речовин з властивостями нервово-паралітичних газів. Відповідну доповідь передано також до штаб-квартири Альянсу», – розповіла вона.

Фріз також згадала випадки з вбивством росіянина Олександра Литвиненка в Лондоні за допомогою отрути та нещодавнє отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля у британському Солсбері як приклади застосування Росією зброї масового ураження за кордоном.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук