Україна і Канада підписали угоду про зону вільної торгівлі

Україна і Канада підписали угоду про зону вільної торгівлі
Підписання угоди про зону вільної торгівлі Україна-Канада

Віце-прем’єр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд у понеділок, 11 липня, у Києві підписали угоду про зону вільної торгівлі між державами, повідомили у прес-службі Мінекономрозвитку України.

«Цей надзвичайно важливий документ підніме торгово-економічні відносини між нашими країнами на новий щабель», – зазначив Степан Кубів на своїй сторінці в Facebook незадовго до підписання даної угоди.

За даними Мінекономрозвитку, значна ємність ринку Канади та високий рівень споживання, відкриває перспективи Україні для нарощування обсягів експорту та розвитку економічної співпраці.

У структурі експорту товарів з України до Канади традиційними товарами є неблагородні метали – 36 %; частини до рухомого складу – 12 %; машини, устаткування – 9 %; екстракти дубильні – 8 %; іграшки – 6 %; деревина – 5 %.

У 2016 році (за січень-квітень) найбільше зростання експорту спостерігалося по таким товарним групам, як: частини до рухомого складу – зросли на $3,5 млн. (торік у січні-квітні не експортувались); екстракти дубильні, жири та олії, одяг трикотажний.

Доля в українському експорті до Канади продукції з доданою вартістю складає близько 30%. А експорт такої продукції, як частини рухомого складу у 2015 році (12% від загального), збільшився у 3,9 рази.

Нагадаємо, Україна і Канада підписали угоду про завершення переговорів про ЗВТ між країнами в липні 2015 року. Після парафування документ проходив процес юридичної вичитки і перекладу на три офіційні мови.

Як заявив після підписання угоди президент України Петро Порошенко, її імплементація триватиме впродовж семи років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук