Україна і Польща обговорили добудову нафтопроводу «Броди – Адамова застава»
Такі плани вже були у 2013 році, але будівництво так і не почали

На 9-му засіданні українсько-польської міжурядової комісії з питань економічного співробітництва, що відбулося днями у Львові, ішлося про наміри добудувати нафтопровід «Броди – Адамова застава», протяжністю майже 400 км. Про це повідомляє прес-служба «Укртранснафти».
Питання про будівництво, що, на думку української сторони, можна втілити за 2-3 роки, обговорювали гендиректор АТ «Укртранснафта» Володимир Цепенда, генеральний директор ТОВ «Міжнародне трубопровідне підприємство «Сарматіа» Сергій Скрипка, заступник міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков, заступник міністра клімату та навколишнього середовища Польщі Мілош Мотика, голова правління компанії PERN S.A. Мірослав Сковрон.
15:21 14-07-2025
Володимир Цепенда сказав про необхідність створити спільну міжурядову робочу групу для підтримки реалізації будівництва нафтопроводу «Броди – Адамова застава». Думку польської сторони з цього приводу «Укртранснафта» не наводить.
Нафтопровід «Броди – Адамова застава» мав стати продовженням нафтопроводу «Одеса – Броди», але польська компанія відмовилася фінансувати будівництво. За ці роки проект будівництва нафтопроводу «Броди – Адамова застава» через Гданськ і Плоцьк внесли у перелік проектів спільного інтересу Євросоюзу. У 2022 році проект нафтопроводу Україна представила на міжнародній конференції з питань відновлення України.
Ідеться про нафтопровід протяжністю 397 км, з яких 270 будуть на території Польщі, решта – на території України. Нафта має транспортуватися в обох напрямках – з Гданська через Плоцьк і Адамову заставу до Бродів і зворотно. Це забезпечить додаткові інфраструктурні можливості для постачання нафтової сировини з диверсифікованих джерел на ринки Німеччини і Польщі, а, за необхідності, і на нафтопереробні заводи Словаччини, Чехії та Угорщини.
«Проект «Броди – Адамова застава» набув додаткової нагальності з огляду на безпрецедентні виклики безпеці енергопостачань в Україну та до країн регіону через російську військову агресію проти України та фактичне блокування постачання нафти з басейну Чорного моря», – говорять в «Укртранснафті».