Україна ініціюватиме продовження заборони для Росії голосувати в ПАРЄ

Україна виступає за продовження обмеження повноважень делегації Російської Федерації в Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), заявила заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, обрана до Верховної Ради за списками партії «Об'єднання «Самопоміч»).

«Україна ініціюватиме продовження обмеження повноважень російської парламентської делегації в ПАРЄ на найближчій сесії Асамблеї, що відбудеться в період 26-30 січня цього року», – повідомила Сироїд на зустрічі з грузинською парламентською делегацією в середу, інформує прес-служба парламенту.

Віце-спікер звернулася до грузинських колег із проханням підтримати цю ініціативу.

У свою чергу, голова делегації, голова комітету парламенту Грузії з закордонних справ Тедо Джапарідзе заявив, що Грузія підтримає відповідні пропозиції української делегації на зимовій сесії ПАРЄ.

«Сторони також підтвердили спільність позиції про неприпустимість порушень державного суверенітету і територіальної цілісності України і Грузії», – наголошується в повідомленні.

«Джапарідзе, у свою чергу, висловив занепокоєння нав'язаним Україні збройним конфліктом на сході і анексією Криму. Водночас, він наголосив на зацікавленості офіційного Тбілісі поглиблювати українсько-грузинські міждержавні відносини, зокрема, в питаннях регіональної безпеки та реалізації угод про асоціацію з ЄС», – наголосили в прес-службі.

У квітні 2014 року російську делегацію в ПАРЄ позбавили права голосу через ситуацію в Україні. Російська делегація також позбулася права брати участь у засіданнях статутних органів і в моніторингової діяльності Асамблеї.

Низка країн, зокрема, Нідерланди і Литва, висловилися за продовження обмеження права РФ брати участь у роботі ПАРЄ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук