Україна має денонсувати угоду з Кіпром, щоб перекрити вихід на офшори, - Тігіпко

Економіка6 грудня 20102321

Україна має денонсувати угоду з Республікою Кіпр про уникнення подвійного оподаткування. Економічні інтереси держави не повинні страждати через угоду, підписану ще за часів СРСР. Про це віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко заявив 6 грудня під час наради за участі представників міністерств та відомств, скликаній з цього приводу.

Сергій Тігіпко зазначив, що переговори щодо скасування цієї угоди або зміни її умов ведуться вже багато років і затягуються кіпрською стороною, повідомили ZAXID.NET в прес-службі віце-прем'єр-міністра.

«Кіпр давно перетворився на найбільшого інвестора в українську економіку: звідти інвестовано більше 8,5 млрд. доларів. А з України до Кіпру, за даними офіційної статистики, тільки прямих інвестицій – 6,3 млрд. доларів. Усім зрозуміло, що ці інвестиції – кошти українських підприємств, які уникають оподаткування. Саме тому ми повинні перекрити канали втрат бюджету через офшори», – зауважив віце-прем’єр-міністр.

Сергій Тігіпко дав доручення відповідним відомствам у тижневий термін підготувати документи, необхідні для денонсації угоди.

«Уряд почав проводити серйозні реформи, необхідні для розвитку держави. Такі реформи матимуть шанси на успіх лише тоді, коли люди бачитимуть, що влада залучає для оздоровлення економіки всі можливі важелі, не залишаючи шпарин, через які великий бізнес може уникати оподаткування. Закон має бути рівним для всіх», – підкреслив урядовець.

Нагадаємо, що минулої п’ятниці, відповідаючи на питання депутатів під час «Години уряду», Сергій Тігіпко наголосив: «Ми уже багато років ведемо переговори про підписання Конвенції про уникнення подвійного оподаткування. Я думаю, що час поставити крапку в цьому процесі і підписати відповідну угоду».

Нагадаємо, 30 листопада під час засідання парламенту перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем'якін заявив, що за 9 місяців 2010 року в офшорні зони з України було переведено 24 млрд доларів США.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Михаил 6 грудня 2010, 22:28

  Ведь Кипр офшором не считается, его нет в списке кабмина (когда-то был), так, как считается, что это член евросоюза, и там списки акционеров открыты. Кроме того, получая прибыль, нужно платить 10% налога. Если Кипр, признают офшором, то только 85% уплоченных туда средств, идут на валовые доходы, 15, с прибыли. Выиграют только олигархи, которые могут позволить себе Швейцарские компании, как например Росукренерго (само их содержание окупает себя только тогда, когда доходы милионные). Хотя принцип, как и весь Тигипко, забрать у мелких и средних, разрешить работать только олигархам

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук