Україна може домогтися зниження ціни на російський газ, – експерт

Економіка4 червня 20115462

Підвищення ціни на газ до $500 спричинить банкрутство близько 20-30% промислових підприємств в Україні. Про це зазначив Голова правління Альянсу «Нова енергія України» Валерій Боровик.

«Для частини промисловості це буде крахом. Це буде проблемно для тих підприємств, які не є дуже близькими до влади, котра, як бачимо, підтримує великих олігархів. Вони добиваються того, що їм ідуть якісь преференції шляхом чи то законодавчих актів, чи то підзаконних. Для промисловості $500 – це дуже багато, тому близько 20-30% підприємств можуть «померти», якщо їх не буде підтримувати держава. Однак сьогодні сама держава майже банкрут. Вона – одна з лідерів по фінансовому запозиченню в Європі», – зазначив Боровик.

На запитання, чи можливо, що Україна домовиться з Росією про зниження ціни на газ, експерт зазначає, що це цілком реально, пише Тиждень.

«Шанси є дуже великі, якщо українська влада буде послідовно виконувати свої обіцянки. Для цього потрібно зробити дві речі. Перша – подати позов в Арбітражний суд в Стокгольмі. До речі, це потрібно було зробити одразу після неможливості домовитися з Росією. Підставою для цього є відповідний пункт у контракті. Про інший шлях заявляла Генпрокуратура – протест про розрив цього контракту у зв’язку з недотриманням чинного законодавства і нанесення збитку державі. Це такий напівюридично виважений крок, але він можливий, тому що такі кроки вже робила Генпрокуратура за іншими контрактами. Загалом це залежить від позиції однієї людини в країні – Президента України. Втім, наразі окрім розмов нічого не зроблено», – стверджує експерт.

Нагадаємо, Президент Віктор Янукович наказав уряду спрогнозувати, як підвищення ціни на газ позначиться на економіці України.

У травні представники Міненерговуглепром спрогнозували, що російський природний газ для країни в третьому кварталі 2011 року подорожчає до $ 350 за 1 тис куб м, а в четвертому кварталі - до $ 400 за 1 тис куб м.

З урахуванням цього кінцева ціна газу для промислових споживачів може перевищити $500 за 1 тис куб м.

Нагадаємо, що зараз тривають переговори зі зміни умов контракту на постачання російського газу до України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук