Україна може отримати $3,5 від МВФ до кінця року, – Порошенко
Україна може отримати до кінця року четвертий транш кредиту МВФ – 3,5 мільярда доларів. Про це заявив міністр закордонних справ країни Петро Порошенко в ефірі телеканалу «Інтер» увечері 13 грудня.
Як пише Кореспондент, Порошенко підкреслив, що Україна продовжує переговори з МВФ з метою отримання траншу у році, що минає. "Перспективи є (отримати транш), гарантій немає", - сказав міністр.
Як повідомлялося, за даними New York Times, МВФ вирішив відмовити Україні у виділенні в рамках кредитної лінії на 16,4 мільярда доларів четвертого траншу в розмірі 3,5 мільярда доларів до президентських виборів, які відбудуться 17 січня 2010 року. МВФ ухвалив таке рішення через зростаючі побоювання щодо неспроможності українських політиків контролювати бюджет країни.
Водночас, прем'єр-міністр Юлії Тимошенко запевняє, що у Міжнародному валютному фонді не приймали рішення про виділення четвертого траншу кредиту Україні після президентських виборів і Кабінет міністрів продовжує процес переговорів з МВФ.
Уряд України звернувся з листом до МВФ, в якому міститься прохання пом'якшити деякі вимоги Фонду при продовженні співпраці в рамках виділення коштів кредиту stand-by, оскільки виконання програми співробітництва відбувалося на тлі "дуже складних" політичних умов у країні.
Лист про наміри за підписом прем'єр-міністра, голови Нацбанку Володимира Стельмаха та в.о. міністра фінансів Ігоря Уманського 7 грудня передав до МВФ віце-прем'єр-міністр Григорій Немиря.
Нагадаємо, МВФ восени-2008 прийняв рішення про виділення Україні кредитів в рамках програми stand-by у розмірі близько $ 17 млрд. За минулий час Київ уже отримав три транші на загальну суму майже $ 11 млрд. При цьому в другому кварталі Фонд надав країні другий транш у розмірі близько $ 2,8 млрд, що було приблизно порівну розподілено між Нацбанком і урядом, а в третьому кварталі - третій транш на $ 3,3 млрд, який повністю вступив до розпорядження уряду.
Виділення четвертого траншу в розмірі $ 3,8 млрд було заплановано на листопад за підсумками третього перегляду програми. Місія Фонду завершила роботу в Києві наприкінці жовтня, однак не зробила позитивної заяви про завершення перегляду. МВФ неодноразово публічно наголошував, що чекає формування консолідованої позиції української влади в питанні реалізації антикризових дій.