Як Україна виступає на Олімпіаді-2024: підсумки 10 серпня, медальний залік

Короткий огляд ZAXID.NET

23:01, 10 серпня 2024

10 серпня на Олімпіаді-2024 в Парижі українці змагалися за медалі у вільній боротьбі, веслуванні, стрибках у воду, артистичному плаванні, художній гімнастиці та стрибках у висоту. І скарбничка України поповнилася однією медаллю. ZAXID.NET розповідає детальніше про виступи українських спортсменів на Іграх цього дня.

Веслувальниці Марія Повх, Людмила Лузан та Анастасія Рибачок першими серед українських спортсменів виходили на старт змагань цього дня. За медалі зачепитися їм не вдалося: за результатами півфінальних запливів вони пройшли тільки до втішних безмедальних фіналів.

Збірна України з художньої гімнастики після перших вправ з обручами посідала 2 місце і мала непогані шанси на медалі, проте через втрату предметів у вправах з мʼячами і стрічками фінішували тільки на 9 місці. Олексій Середа у стрибках з 10-метрової вишки завершив змагання на 8 місці. В артистичному плаванні серед дуетів сестри Алексіїви стали пʼятими. Олег Дорощук зміг оновити особистий рекорд у стрибках у висоту, проте посів тільки 6 місце. Український бі-бой Олег Kuzya Кузнецов не зміг пробитись у чвертьфінал дебютних Олімпійських ігор-2024. Валерія Пермикіна не кваліфікувалася до фіналу Олімпіади-2024 в сучасному п'ятиборстві.

Найбільше вболівальники чекали фінального поєдинку у вільній боротьбі серед жінок у ваговій категорії до 62 кг, де Ірина Коляденко змагалася за чемпіонство. Виграли бій і золоту медаль їй не вдалося, проте вона стала срібною призеркою, а на шляху до медалі ще й поквиталася з Айсулуу Тинибековою з Казахстану, якій програла на минулій Олімпіаді у півфіналі.

У доробку України тепер 12 медалей всіх ґатунків – бронзові Ольги Харлан у фехтуванні на шаблях, Ірини Геращенко в стрибках у висоту, Михайла Кохана в метанні молота та Жана Беленюка у греко-римській боротьбі, срібні Сергія Куліша в стрільбі з гвинтівки на 50 м, Іллі Ковтуна у вправах на паралельних брусах, Людмили Лузан і Анастасії Рибачок у веслуванні у каное-двійках, Парвіза Насібова у греко-римській боротьбі та Ірини Коляденко у вільній боротьбі, а також золоті в командній шаблі, Ярослави Магучіх у стрибках у висоту та Олександра Хижняка в боксі. Станом на 10 серпня в медальному заліку українці посідають 20 місце.

Детальний розклад змагань на Олімпіаді-2024 на 11 серпня, де братимуть участь українці, читайте тут.