Україна не визнаватиме суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами

СуспільствоАндрій Стець, 26 березня 201922990
Україна керується Статутом ООН і виконує рішення Ради Безпеки

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували визнання США суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами. У зовнішньополітичному відомстві України заявили, що Україна керується Статутом ООН і виконує рішення Ради Безпеки, а тому не визнаватиме суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами.

«Питання Голанських висот неодноразово розглядалося Радою Безпеки ООН, яка ухвалила відповідні рішення, зокрема резолюції №242 від 1967, №465 від 1980, №497 від 1981 року. Наша держава продовжує послідовно виступати за досягнення всеосяжного мирного врегулювання на Близькому Сході і врахування законних інтересів безпеки Ізраїлю», - йдеться в повідомленні МЗС, повідомляє УНІАН.

Зазначимо, що Резолюція Ради Безпеки №497 від 17 грудня 1981 року говорить про те, що набуття території силою неприйнятне відповідно до Статуту ООН, принципів міжнародного права і відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН. У Резолюції також йдеться про те, що рішення Ізраїлю встановити свої закони, юрисдикцію і управління на окупованих сирійських Голанських висотах є міжнародно нечинним.

Як інформував ZAXID.NET, 25 березня президент США Дональд Трамп підписав декларацію про визнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами. Церемонія пройшла в Білому домі в присутності ізраїльського прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньягу.

З 1944 до 1967 року Голанські висоти входили до складу Сирії, проте Ізраїль захопив дві третини цих територій під час Шестиденної війни 1967 року. У 1981 році влада Ізраїлю в односторонньому порядку проголосили свій суверенітет над цією територією. Цього не визнали ні світова спільнота, ні Рада Безпеки ООН, які постійно закликають повернути територію Сирії і стверджують, що всі ізраїльські правові акти стосовно Голанських висот не є легітимними.

На цей момент на Голанських висотах проживає 30 тис. ізраїльтян.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук