Україна очікує на рекордний врожай кукурудзи, а також збільшення продажів у Китай

У міністерстві вважають, що добрий врожай кукурудзи компенсує нестачу зернових, яка утворилася через дощову погоду

Згідно з прогнозами експертів, цьогоріч урожай кукурудзи в Україні може досягти рекордних 27-28 млн. тонн, а продажі українського зерна в Китай можуть збільшитися на 10% через торгівельну війну між Вашингтоном і Пекіном, інформує «Пропозиція» з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартінюк повідомив, що з вересня 2017-го по серпень 2018 року Україна продала в Китай 2,6 млн. тонн кукурудзи. Загальний обсяг експорту кукурудзи становив за цей час 16,6 млн. тонн.

«Кукурудза – традиційно в Китай. Ми можемо збільшити експорт до Китаю на рівні до 10% », – сказав заступник міністра.

Також він зауважив, що погодні умови були сприятливими для пізніх зернових та вирощування кормів, тому можуть компенсувати зниження врожаю зерна в 2018 році.

«У нас однозначно, внаслідок погодних умов, буде мінус в озимих культурах – починаючи від ріпаку і закінчуючи озимою пшеницею. Стан пізніх культур – таких, як соя та кукурудза – прекрасний, і якщо не буде якихось екстремальних погодних катаклізмів, вони дадуть приріст порівняно із минулим роком », – сказав Мартинюк.

За словами Мартинюка, цьогоріч Україна може зібрати не менше ніж 60 млн. тонн зерна порівняно з 61,3 млн. тонн торік.

«Цьогоріч погода була сприятливою для врожаю соняшнику, і Україна, найбільший в світі експортер соняшникової олії, ймовірно, збере 13,3 млн. тонн соняшнику. Це буде другий за величиною врожай з 1991 року », - сказав Мартинюк.

Водночас, останні дощі в більшості регіонів України частково вплинули на якість пшениці, сказав Мартінюк, додавши, що поки занадто рано прогнозувати, скільки буде зібрано продовольчої пшениці.

«У центральній і західній частинах України майже вся пшениця збирається фуражного класу, в той же час в півдні немає проблем з якістю, а частина регіонів встигла збирати пшеницю до дощів», – сказав він.

Мартинюк вважає, що Україна, швидше за все, збереже експорт зерна на рівні минулого сезону (це близько 40 млн. тонн).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук