Україна очікує на рекордний врожай кукурудзи, а також збільшення продажів у Китай
Згідно з прогнозами експертів, цьогоріч урожай кукурудзи в Україні може досягти рекордних 27-28 млн. тонн, а продажі українського зерна в Китай можуть збільшитися на 10% через торгівельну війну між Вашингтоном і Пекіном, інформує «Пропозиція» з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.
Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартінюк повідомив, що з вересня 2017-го по серпень 2018 року Україна продала в Китай 2,6 млн. тонн кукурудзи. Загальний обсяг експорту кукурудзи становив за цей час 16,6 млн. тонн.
«Кукурудза – традиційно в Китай. Ми можемо збільшити експорт до Китаю на рівні до 10% », – сказав заступник міністра.
Також він зауважив, що погодні умови були сприятливими для пізніх зернових та вирощування кормів, тому можуть компенсувати зниження врожаю зерна в 2018 році.
«У нас однозначно, внаслідок погодних умов, буде мінус в озимих культурах – починаючи від ріпаку і закінчуючи озимою пшеницею. Стан пізніх культур – таких, як соя та кукурудза – прекрасний, і якщо не буде якихось екстремальних погодних катаклізмів, вони дадуть приріст порівняно із минулим роком », – сказав Мартинюк.
За словами Мартинюка, цьогоріч Україна може зібрати не менше ніж 60 млн. тонн зерна порівняно з 61,3 млн. тонн торік.
«Цьогоріч погода була сприятливою для врожаю соняшнику, і Україна, найбільший в світі експортер соняшникової олії, ймовірно, збере 13,3 млн. тонн соняшнику. Це буде другий за величиною врожай з 1991 року », - сказав Мартинюк.
Водночас, останні дощі в більшості регіонів України частково вплинули на якість пшениці, сказав Мартінюк, додавши, що поки занадто рано прогнозувати, скільки буде зібрано продовольчої пшениці.
«У центральній і західній частинах України майже вся пшениця збирається фуражного класу, в той же час в півдні немає проблем з якістю, а частина регіонів встигла збирати пшеницю до дощів», – сказав він.
Мартинюк вважає, що Україна, швидше за все, збереже експорт зерна на рівні минулого сезону (це близько 40 млн. тонн).