Україна офіційно вийшла з трьох угод СНД

Угоди втратили свою акутальність і суперечать зобов’язанням України перед ЄС та СОТ

У середу, 23 січня, Кабінет міністрів схвалив рішення про припинення для України дії трьох угод щодо економічної співпраці, укладених в рамках Співдружності Незалежних Держав. Про це повідомили в Мінекономрозвитку.

У відомстві зазначили, що йдеться про угоди про міждержавний обмін економічною інформацією, обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності та співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності.

Всі три угоди були укладені ще на початку 90-х і в сучасних реаліях вже втратили своє практичне значення та не застосовуються. Окремо виділяється угода про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності, яка була укладена 15 травня 1992 року у Ташкенті та передбачала, що країни-учасники СНД будуть спільно координувати свою політику та здійснювати зовнішньоекономічну діяльність із третіми країнами та міжнародними організаціями. У рамках договору також передбачалося проведення консультацій між країнами СНД щодо контактів і членства в інших міжнародних організаціях.

Наголошується, що Україна на сьогодні має низку пріоритетних зобов’язань у сфері міжнародної торгівлі як член СОТ, а також в рамках угоди про асоціацію з ЄС, і низка положень угоди в рамках СНД суперечить цим зобов’язанням. Після рішення уряду Міністерство закордонних справ України має повідомити виконавчий комітет СНД про припинення дії цих угод.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук