Україна піднялася на 23 позиції в рейтингу легкості сплати податків

ЕкономікаЮлія Поліковська, 23 листопада 20162170

У рейтингу легкості сплати податків Paying Taxes Україна зайняла 84 місце серед 190 країн. Рейтинг складається щорічно Світовим банком спільно з аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers за підсумками попереднього податкового року, повідомило «Дело».

Податкові системи оцінюються за чотирма параметрами – загальне податкова ставка; час, який витрачається суб’єктами господарювання на сплату податків; кількість платежів, а з цього року ще і простота відшкодування ПДВ і коригування корпоративного податку (податку на прибуток).

«У минулому році, коли рейтинг складався без урахування останнього показника, Україна опинилася на 107 місці, і якби не зміна методики, зараз була б на 111 місці. Це означає, що ніяких покращень ні в частині податкового навантаження, ні в частині адміністрування у 2015 році не відбулося», – зазначено у публікації.

При цьому сусідня РФ опинилася на 45 місці, обійшовши інших сусідів України – Польщу (47 місце) і Угорщину (77 місце). Але найуспішніші сусіди – Грузія (22 місце) і Молдова (31 місце).

Загальне податкове навантаження розраховується як відсоток комерційного прибутку, який йде на основні податки у компанії середнього розміру, що не використовують податкові пільги.

Для України це – 51,9%, при цьому середній показник по Східній Європі та Центральній Азії у 2015 році становив 34,2%, по світу – 40,6% (нижче на 0,1 процентного пункта в порівнянні з 2014 роком). При цьому податок на прибуток таким українським компаніям обходиться в 8,7% комерційного прибутку (середнє значення для регіону – 12,7%), ще 43,1% йде на сплату податків на заробітну плату (18,7% – в регіоні), 0,1% – на інші податки (середнє значення для регіону – 2,8%).

Оскільки враховувалися дані лише 2015 року, показник загального податкового навантаження не враховує зниження єдиного соціального внеску з 41% до 22%, яке набуло чинності з 2016 року.

За словами керівника відділу непрямих податків PwC Вікторії Тимошенко, в наступному році зниження ЄСВ може дати Україні приріст приблизно на 10 позицій в рейтингу.

За показником кількості платежів Україна - одна з кращих в світі, адже їх всього п’ять, як і в Грузії.

Показник враховує кількість платіжок, створених для сплати податків. Краще, ніж у нас, лише в Арабських Еміратах, Катарі, Норвегії (по 4 платежі) і Гонконгу (3 платежі).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук