Українці посіли перше місце у світі за рівнем недовіри до влади

Також українці втрачають довіру до чесності прийдешніх президентських виборів

СуспільствоВолодимир Пиріг, 21 березня 201921908

В Україні найнижчий у світі рівень довіри населення до влади – лише 9 відсотків, свідчать результати дослідження аналітично-консультативного відділу американського Інституту Ґеллапа (Gallup) за 2018 рік.

За їхніми даними, для порівняння, коли президентом був Віктор Янукович, цей показник сягав 24%. Відразу після обрання президентом Петра Порошенка довіру до влади в цілому відчували 24% українців, водночас дії Порошенка схвалювали 48%.

«Проте ці надії швидко зникли, оскільки багато українців побачили, що влада не в змозі виконати вимоги протестувальників Революції на Майдані. З 2015 року довіра не перевищувала 14%», – резюмували автори дослідження.

До слова, у пострадянських країнах довіра до керівництва держави у середньому складає 48%, світовий середній рівень – 56%.

У цьому дослідженні також йдеться про те, що рівень довіри українців до виборів різко знизився в порівнянні з 2014 роком, він також нижчий, ніж був у 2010 році. Зокрема, у 2018 році лише 12% дорослих в Україні сказали, що вони впевнені в чесності виборів.

За висновком дослідників, рівень недовіри до органів влади загалом поширюється і на тих, хто організовуватиме вибори 31 березня.

Результати дослідження базуються на особистих та телефонних інтерв'ю 1000 дорослих громадян України, віком від 15 років, що проводилися в Україні в період між 2008 і 2018 роками. Дослідження не включає Донецьку і Луганську область, а також окупований Росією Крим. максимальна похибка вибірки становить від ±2% до ±5,8%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук