Більшість українців за рік не прочитали жодної книжки та не ходили в театр і кіно

Відвідує бібліотеки або купує собі книжки лише чверть громадян

Соцопитування виявило, що українці мають проблеми з читанням книжок та культурним дозвіллям

Більшість дорослих жителів України (60%) упродовж останнього року не прочитали жодної книги – ані електронної, ані друкованої – і не відвідували бібліотек та книгарень. Також 50% українців не відвідали торік жодного культурного заходу. Головною причиною люди вказали брак часу та грошей. Про це йдеться в даних соціального опитування КМІС.

Упродовж останнього року майже чверть (23%) дорослого населення України відвідали бібліотеку або книгарню хоча б один раз, але водночас 60% зазначають, що впродовж останнього року не читали жодних книжок (електронних або друкованих) і не відвідували ані бібліотеку, ані книгарню.

50% дорослого населення України не відвідали жодного культурного заходу упродовж останнього року. Водночас 79% опитаних зазначили, що за певних обставин відвідували б культурні заходи частіше: перепонами є насамперед брак часу та грошей.

Навіть у великих містах (населення 500 тисяч і більше) менше від половини дорослого населення (43%) зазначають, що в їхньому населеному пункті достатньо можливостей для творчого та мистецького розвитку дітей. У селах так вважають лише 9%.

17% населення займаються певним видом творчо-мистецької діяльності (грають на музичному інструменті, пишуть вірші або прозу, співають у хорі або соло, займаються писанкарством, гончарством, вишивкою, художнім різьбленням по дереву, комп'ютерним дизайном тощо), причому 7% роблять це регулярно.

П'ята частина населення (21%) хоча більше не задіяні до творчо-мистецької діяльності, але раніше такий досвід мали; ще 10% хоча ніколи не займалися, але хотіли б.

49% ніколи не займалися такою діяльністю і їх це не цікавить.

Київський міжнародний інститут соціології провів опитування з 8 по 23 вересня 2018 року серед 2026 респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників, близьких до 50%; 2,8% для показників, близьких до 25 або 75%; 2,0% для показників, близьких до 10 або 90%; 1,4% для показників, близьких до 5 або 95%; 0,7% для показників, близьких до 1 або 99%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук