Україна приречена на експорт, – Рада підприємців
Упродовж останніх кількох років в Україні зафіксовано від’ємне зовнішньоекономічне сальдо, що негативно впливає на макроекономічні показники держави, примушує турбуватися про золотовалютний резерв Національного Банку, а також про курс національної грошової одиниці. Найпотужніші підприємства України є експортноорієнтованими, оскільки внутрішній ринок не може спожити і 20% виробленої продукції.
Про це повідомив на засіданні Ради підприємців голова ради Леонід. За його словами, йдеться про металургійну, хімічну промисловість, виробництво зерна, цементу. «Наприклад, на продовольчих ринках світу складається сприятлива цінова кон’юнктура і саме українські сільгоспвиробники могли б скористатися нею, як ніколи раніше, тому ми приречені на експорт», - наголосив Леонід Козаченко.
За таких умов втілення Національної стратегії розвитку експорту України, розробленої Міністерством економіки, потребує об’єднання всіх органів законодавчої та виконавчої влади в одну консолідовану систему. Сьогодні гостро стоїть проблема належного фінансування експортноорієнтованого сегменту економіки, зокрема передекспортного фінансування, що тягне за собою необхідність реформування кредитно-фінансової сфери у цілому. Також варто зазначити, що митне законодавство України потребує суттєвого доопрацювання, повідомили ZAXID.NET в прес-службі Ради підприємців.
У підсумку засідання міністр економіки Василь Цушко запропонував створити робочу групу під егідою одного з віце-прем'єрів для здійснення комплексної дерегуляції зовнішньоекономічної діяльності України, зокрема створення інфраструктури підтримки національного експорту та страхування експортних ризиків.