Україна та Росія підпишуть меморандум про трудову міграцію

Економіка8 лютого 20111

Міністерство соціальної політики України та Федеральна міграційна служба Росії готові до підписання меморандуму про співробітництво у сфері трудової міграції, що передбачатиме працевлаштування українських громадян в РФ.

Відповідні домовленості були досягнуті під час зустрічі першого заступника міністра соціальної політики Василя Надраги із заступником директора Федеральної міграційної служби Росії Анатолієм Кузнєцовим, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Згідно із повідомленням, за результатами переговорів сторони підготували проект двостороннього меморандуму, пише ТСН.

Найближчим часом він буде представлений на розгляд Мін'юсту і МЗС.

"Одне із наших основних завдань - внести системність у процес трудової міграції. Ми повинні захистити інтереси наших громадян, які працюють на території Російської Федерації. Наші робітники в РФ повинні мати всі гарантії, які може надати їм легальне працевлаштування", - заявив Надрага.

За його словами, необхідно доповнити існуючу нормативну базу і виробити чіткий план дій для врегулювання питання трудової міграції між Україною та Росією.

"Зустріч присвячена саме визначенню намірів сторін щодо обміну інформацією у сфері трудової міграції, напрацювання напрямків дій щодо легалізації процесу прийому на роботу працівників-мігрантів", - зазначив Надрага.

За даними Мінсоцполітики, за 2010 рік трудові договори для роботи в РФ через ліцензійних посередників уклали 2 тис. українських громадян, а дозволи на працевлаштування - 220 тис. осіб.

Водночас, близько 3,5 млн. українців працевлаштовуються у Росії на основі тимчасових дозволів на перебування, які дійсні протягом 90 днів.

Після закінчення терміну дії трудові мігранти змушені оформлювати дозволи повторно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук