Україна веде переговори про альтернативу Будапештському меморандуму

Для того, щоб цей документ дійсно працював пропонується заснувати в Україні штаб-квартири міжнародних організацій

Підписання Будапештського меморандуму у 1994 році

Врегулювання ситуації на Донбасі має завершитися підписанням нового договору з Росією за участю міжнародних партнерів, який зафіксував би територіальну цілісність України. Про це 23 вересня в інтерв'ю LB.ua заявив помічник президента Володимира Зеленського Андрій Єрмак.

«У нас є ідея - зараз я кажу про це вперше - яка тепер лунає на різних переговорах, щоб урегулювання ситуації закінчилося підписанням масштабного міжнародного договору, в якому взяли б участь усі найбільші гравці: Сполучені Штати, Великобританія, Німеччина, Франція, Китай, які зафіксували б на роки, а краще на століття, наш суверенітет, територіальну цілісність», – розповів Єрмак.

На його думку, нова угода повинна прописати наслідки за її невиконання. А для того, щоб цей документ дійсно працював, на відміну від Будапештського меморандуму, він пропонує заснувати в Україні штаб-квартири міжнародних організацій.

«Пройшовши важкий трагічний шлях, ми як країна розуміємо, яке місце у світовому співтоваристві повинна зайняти Україна. Я вважаю, це було б величезним досягненням і проривом», – зазначив Єрмак.

Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (більш відомий як Будапештський меморандум, — ред) — міжнародна угода, укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією про неядерний статус України і містить пункти, що надають гарантії суверенітету та безпеки Україні.

Згідно з Меморандумом США, РФ і Велика Британія зобов'язалися, зокрема, поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, утримуватися від застосування сили проти територіальної цілісності України і утримуватись від економічного тиску на Україну.

Вказана угода позиціонується як обов'язкова до виконання всіма сторонами без винятку. В 1995 роцi Генеральна Асамблея ООН прийняла меморандум як офiцiйний документ.

У 2014 році Росія в односторонньому порядку фатично порушила угоду, коли 1 березня президент Росії Володимир Путін отримав у Ради Федерації (верхньої палати парламенту) дозвіл на введення військ до України, обґрунтувавши це «екстраординарною ситуацією, що склалася в Україні, загрозою життю громадян РФ в особового складу військового контингенту ЗС РФ.

Про ввід військ не було заявлено офіційно, але за фактом російські кадрові військові приймали участь в анесії Криму та захопленні частини Донбасу.

17 грудня 2015 року на щорічній пресконференції Володимир Путін визнав наявність російських військових котрі виконують військові завдання на території Донбасу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук