Україна відновила експорт електроенергії в Білорусь

Економіка4 лютого 20110

4 лютого відновлений експорт електроенергії з України в Республіку Білорусь, – повідомив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.

За його словами, це стало можливим після остаточного узгодження умов контракту між державними підприємствами «Укрінтеренерго» та «Бэленерго», повідомили ZAXID.NET в прес-службі А.Клюєва.

Домовленості передбачають постачання електроенергії з розрахунку 2,5 млрд. кВт/г на рік, повідомив Андрій Клюєв. Він також зазначив, що досягнута домовленість про взаємовигідну ціну електроенергії, що постачається, яка розраховується за формулою, прив'язаною до параметрів ціни оптового ринку України.

Також домовлено, що електроенергія, яку не постачали в січні, коли тривали перемовини, буде поставлена протягом лютого та березня, повідомив перший віце-прем'єр-міністр України. За його словами, об'єкти об'єднаної енергосистеми України повністю готові забезпечити потреби Білорусі і за своїми параметрами, і за об’ємами складських запасів палива на електростанціях.

«Розширення економічного співробітництва вигідно обом країнам - взаємно доповнюючи одна одну, наші економіки стануть більш ефективними», - заявив Клюєв.

«Білорусь має потребу в електроенергії, а Україні вигідно поставляти її, тому що це додаткове завантаження цілого ланцюга підприємств - вугільників, транспортників та енергетиків, в першу чергу, теплових електростанцій; крім цього держава отримує додаткову валюту», - зазначив Андрій Клюєв.

Він нагадав, що домовленості про розширення співпраці двох країн у паливно-енергетичній сфері були досягнуті ще восени 2010 року під час 19-го засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук