Україна вимагає від Росії відмовитись від визнання паспортів ДНР і ЛНР

Україна вимагає від Росії не визнавати незаконні «документи» з окупованої частини Донбасу, а бойовиків – припинити захоплення української власності й відмежування від України.

На завершення роботи в Мінську 15 березня речниця представника України в контактній групі Леоніда Кучми – Дарка Оліфер – повідомила в Facebook: «Україна чітко зафіксувала: указ президента РФ про визнання на території Росії документів, виданих нелегітимними владою ОРДЛО; рейдерське захоплення державної й приватної власності на непідконтрольній Україні частині Донбасу і квазіуказ т. зв. “ДНР” про псевдокордон однозначно читаються світовим співтовариством і Україною як порушення Мінських домовленостей і веде до їх зриву».

«Ми зажадали відповіді щодо скасування рішень із цих питань, оскільки такі методи з боку РФ і ОРДЛО призводять до блокування процесу консультацій у рамках Мінського процесу. Це питання Україна поставила як на рівні робочих підгруп, так і в рамках Тристоронньої контактної групи», – заявила Оліфер.

Вона також повідомила, що на Донбасі тривають обстріли, порушення режиму тиші з боку бойовиків ОРДЛО мають систематичний характер.

«Україна готова до розведення сил і засобів у Станиці Луганській, яке може відбутися лише після 7 днів тиші на цій ділянці, як це й передбачено рамковим рішенням Тристоронньої контактної групи», – запевнила Оліфер.

Вона уточнила, що останній обстріл там був 13 березня. «таким чином дії ОРЛО поки не дозволяють здійснити розведення у цій точці».

Оліфер також констатувала, що в гуманітарній підгрупі робота зі звільнення заручників» триває з великими труднощами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук