Україна залишиться без білоруського бензину

Економіка26 квітня 20115124

Білоруський "Мозирський НПЗ" з 1 травня на два місяці зупиниться на плановий ремонт. Це істотно вдарить по українським споживачам палива, тому що продукція білоруського заводу становила половину імпорту бензину в Україні.

За словами джерела газети "Дело", під час ремонтних робіт, які продовжаться в травні-червні, завантаження сировини буде знижена у 1,5-2 рази, що відповідним чином відіб'ється і на падінні обсягів виробництва нафтопродуктів.

Як повідомляється, за даними статистики, за минулий рік на Україні завезли 4,5 млн тонн закордонного палива, або на 700 тис тонн більше, ніж у 2009 році. У результаті імпорт зайняв майже половину вітчизняного нафторинку.

Нагадаємо, 20 квітня в Україні набув чинності закон про зниження ставки акцизного податку на бензин на 50 євро - до 132 євро/т.

Тим часом у Росії, як пише «Дело», уже зафіксовано дефіцит бензину. Продаж пального обмежений до 20 літрів на одну машину вже в декількох регіонах, на Алтаї біля АЗС вишикувалися величезні черги.

За даними Російського паливного союзу, подібна ситуація з бензином склалася в Санкт-Петербурзі, Воронежі, Новосибірську і на Сахаліні, а також подекуди в Москві. Урід підозрює, що вертикально інтегровані нафтові компанії створюють дефіцит, обмежуючи продаж нафтопродуктів.

Голова Федеральної антимонопольної служби Ігор Артем’єв заявив, що вбачає в поведінці нафтових компаній ознаки порушення антимонопольного законодавства, зокрема, картельну змову.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук