Україні потрібно ще $15 млрд, бо інакше – дефолт, – Яценюк

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 11 грудня 201432671

Україні для уникнення дефолту в 2015 році необхідно залучити додаткову міжнародну фінансову допомогу до нинішньої, передбаченої програмою Міжнародного валютного фонду (МВФ), заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

«Ми загалом отримали $9 млрд міжнародної фінансової допомоги від МВФ, Світового банку, інших міжнародних фінансових інституцій. $14 млрд віддали боргів і кредитів. На наступний рік додатково до цієї програми, яка передбачена МВФ (це не ми сказали, газета Financial Times написала), необхідно $15 млрд», - сказав він під час представлення програми діяльності уряду у Верховній Раді в четвер, інформує «Інтерфакс-Україна».

Прем'єр наголосив, що без допомоги міжнародних партнерів України буде практично неможливо вийти з нинішньої важкої ситуації і відновити економічне зростання у 2016 році.

«Щоб не допустити дефолту, нам потрібна міжнародна донорська конференція», – заявив прем'єр.

Рада директорів МВФ 30 квітня схвалила кредитну програму stand-by для України в обсязі $16 млрд 670 млн, розраховану на два роки, і на початку травня фонд перерахував перший транш – близько $3,2 млрд.

Спочатку другий-четвертий транші були заплановані відповідно на 25 Липня, 25 вересня та 15 грудня 2014 року в обсязі близько $1,4 млрд.

Заключний дев'ятий транш програми, у випадку дотримання закладених в неї термінів та умов, повинен бути виділений в середині березня 2016 року.

Місія МВФ працювала в Україні з метою першого перегляду програми з 24 червня по 18 липня 2014 року. Тоді обговорювалися питання коригування макропрогнозу і державного бюджету на 2014 рік, у тому числі у зв'язку з нестабільною ситуацією в Донецькій і Луганській областях. Рада директорів МВФ завершила перший перегляд програми і схвалила виділення другого траншу 29 серпня. Крім того у Фонді також погодилися з проханням Києва та об'єднав третій і четвертий транші з метою отримання їх у поточному році без зміни загального обсягу програми. При цьому другий і третій перегляди кредитної програми було вирішено також об'єднати в один.

Однак другий перегляд, що є умовою продовження фінансування, затримався через тривале формування уряду України у зв'язку з достроковими парламентськими виборами.

У Фонді зазначали, що економічна політика України загалом здійснюється в рамках програми, проте конфлікт в східній частині країни негативно позначається на економіці і загалом на ситуацію в країні, і компенсаційні заходи будуть мати вирішальне значення для досягнення ключових програмних цілей.

Крім того, було поставлено питання про можливість збільшення програми фінансової підтримки Києва.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Наталья Куценко 11 грудня 2014, 12:33

  Раскройте свои кошельки, лопающиеся от миллиардов, хотя бы для пиара, а не собирайте с бабушек по 5 гривен на армию. Вы все были у власти, когда разворовывали и уничтожали армию, так верните ей украденное! Слабо?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук