Українська галицька партія вимагає демонтувати у Львові радянський Монумент Слави

СуспільствоН.Т., 21 квітня 20168451
Українська галицька партія вимагає демонтувати у Львові радянський Монумент Слави

Депутати Української галицької партії вимагають демонтувати Монумент Слави на вул. Стрийській. Про це 21 квітня під час сесії Львівської міськради заявив керівник фракції УГП у Львівській міськраді Тарас Чолій.

«До лютого Україна мала б позбутися символів тоталітарної доби, як того вимагає закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні». Однак у нашому місті досі не демонтовано комуністичну символіку. Львівський Монумент Слави, який безперечно символізує встановлення у Львові радянської окупаційної влади, прапори союзних республік на стадіоні СКА, радянська символіка на території Академії сухопутних військ – як собі були, так і є досі. Депутати Української галицької партії вимагають демонтувати ці символи тоталітарної доби, які є наругою над пам'яттю тисяч загиблих у комуністичні часи українців», – заявив Тарас Чолій.

Також депутати УГП пропонують оголосити конкурс на облаштування громадського простору на місці Монументу Слави.

Питання демонтажу цього монументу піднімалося і за попередньої каденції Львівської міськради. У лютому 2014 року на засіданні міської ради обговорювали можливість перенесення Монументу Слави на територію музею «Територія терору». Пізніше міський голова Львова Андрій Садовий запевнив, що Монумент Слави не зноситимуть без рішення громади.

Зазначимо, що Монумент Слави у Львові (офіційно меморіал називається «Монумент Бойової Слави Радянських Збройних Сил») збудований у 1971 році львівськими скульпторами Дмитром Крвавичем, Еммануїлом Миськом та Ярославом Мотикою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук