Українська ГТС на 9,8% збільшила об'єми транзиту

Економіка19 квітня 20116040

За 3 місяці цього року територією України транзитовано 30,3 млрд. куб. м природного газу, що на 2,7 млрд. куб. м., або на 9,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Як заявив раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, українська ГТС після модернізації зможе транзитувати удвічі більше російського газу в країни Євросоюзу, ніж перекачується на сьогоднішній день.

«Українська ГТС є однією з найбільших у світі і може перекачувати навіть при незначних вкладеннях у модернізацію до 200 мільярдів кубометрів газу на рік. Але ж Україна поки що щорічно прокачує лише 100 млрд. кубометрів російського газу - це 80% від загального обсягу його постачань в ЄС», - підкреслив Ю.Бойко.

Бойко переконаний, що для Росії український маршрут транзитування газу в Європу вигідніший, аніж спорудження альтернативних газопроводів в обхід території України.

«Наша позиція в цьому питанні залишається незмінною: український маршрут транзиту газу й економічно, й історично, якщо хочете, більш вигідний для Росії, ніж будівництво будь-якого альтернативного газопроводу», - наголосив він.

Нагадаємо, Росія розпочала будувати газопроводи в обхід України для додаткових обсягів газу, так званий проект «Північний потік».

Проект «Північного потоку», як і «Південного потоку», передбачає транспортування газу до Європи в обхід України. "Північний потік" буде транспортувати газ з Росії до Європейського Союзу через Балтійське море. Передбачувана потужність становитиме до 55 млрд куб. м. на рік. Будівництво другої гілки газопроводу "Північний потік" почнеться в травні цього року. Запуск першої черги газопроводу може відбутися на початку жовтня 2011 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук