Касові збори українських фільмів: від успіху до провалу
Скільки заробили у прокаті «Мої думки тихі», «Віддана», «Наші котики», «Екс», «Пекельна хоругва»
0У прокаті зараз можна подивитись відразу декілька українських фільмів. До того ж вони показують непогані касові збори. Хоча результати, звісно, різні. Від несподіваного успіху до провалу. Розповідаємо докладно, зокрема і про те, скільки було вкладеноу кожну картину та чи можна вважати її касові збори успіхом (або провалом).
«Мої думки тихі»
За три тижні прокату фільм Антоніо Лукіча «Мої думки тихі» зібрав понад 7,2 млн грн.
«Минулого тижня "Мої думки тихі" подивилось більше ніж 50 тисяч глядачів, а це майже населення всього Фастова. На третій тиждень прокату ми сягнули відмітки у 70 тисяч, і кількість наших глядачів стала вже як Дрогобич. Наше місто росте, цікаво, чи доросте воно колись до Ужгорода?», – йдеться у повідомленні на сторінці фільму у Facebook.
Нагадаємо, за перший вікенд прокату картина зібрала майже 1,7 млн гривень. Глядацький інтерес змусив кінотеатри переглянути прокатні плани. Чи не вперше в історії українського кіно картина за другий тиждень прокату зібрала більше грошей, ніж у перший (на 35%). За другий вікенд понад 2 млн грн на 74 копіях, картина заробила майже 5 млн грн.
За третій вікенд фільм зібрав на 59-ти копіях понад 1,4 млн грн. Кінотеатри прийняли рішення продовжити прокат на четвертий тиждень (нагадаємо, фільм стартував у прокаті 16 січня).
Бюджет дебютної картини Антоніо Лукіча склав 9,2 млн грн, Держкіно надало фільму 8,7 млн грн. Зазначимо, для українського фільму, який прокатники віднесли до артхаузу, це дуже добрі, навіть сенсаційні, результати.
Для порівняння: дебют Марисі Никитюк, прем’єра якого відбулась на Берлінале, при бюджеті у 22 млн грн (частка Держкіно 10 млн грн) заробив у прокаті 373 тис. грн. Дебют Нарімана Алієва «Додому», який змагався за нагород Канн, при бюджеті 20 млн грн (державна частка – 16 млн) заробив 1,7 млн грн. Хотілося б уточнити, що йдеться лише про цифри. Усі перелічені вище фільми є зразками дуже якісного авторського кіно та, без сумніву, вдалими дебютами.
Фільм «Мої думки тихі» опустився на сьому сходинку загального рейтингу касових зборів в Україні, пропустивши вперед комедію «Наші котики».
«Наші котики»
За підсумками першого вікенду кінопрокату (фільм стартував 30 січня) українську неполіткоректну патріотичну комедію Володимира Тихого «Наші котики, або Як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з тимчасовими елементами військового стану» (на головному фото) подивилися понад 35 тис. глядачів. Касові збори стрічки склали майже 3,5 млн грн. Фільм вийшов на 219 екранах (наразі найбільша кількість екранів для українського фільму у 2020 році), повідомляє сайт «Бюро української кіножурналістики».
Зараз «Наші котики» посідають п’яту сходинку загального українського бокс-офісу. Це найвище місце серед українських фільмів.
Для порівняння, інші фільми про війну на Донбасі (жоден з них не був комедією) зібрали: «Іловайськ 2014. Батальйон Донбас» – майже 4 млн при кошторисі 23 млн грн (виключно з приватних грошей); «Кіборги» – 23 млн грн (бюджет 48 млн грн, за перший вікенд фільм зібрав понад 8 млн грн, що на той час було рекордним показником для першого вікенду серед українських фільмів).
Бюджет «Наших котиків» становить 42 млн грн. Держкіно та УКФ доклалися до промоції фільму уже на стадії постпродакшну.
«Віддана»
За підсумками третього вікенду кінопрокату українську стрічку «Віддана» Христини Сиволап, екранізацію роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія», подивилися майже 3 тис. глядачів. Касові збори стрічки склали майже 250 тис. грн. У порівнянні зі зборами вони впали на 83%.
Таке падіння значною мірою було пов’язано з істотним скороченням кількості екранів, на яких демонстрували стрічку: зі 155 до 38 екранів. Від початку кінопрокату 16 січня 2020 року «Віддану» подивилось майже 70 тис. глядачів, касові збори картини перевищили 6 млн грн.
Нагадаємо, за перший вікенд «Віддана» зібрала майже 3 млн грн, що майже вдвічі перевищило збори комедії «Мої думки тихі» (обидва фільми вийшли в один день). Проте уже протягом другого тижня прокату ситуація змінилась. Зараз картина посідає 12-ту сходинку загального бокс-офісу.
Загальний кошторис фільму склав 60 млн грн, з них частка Мінкульту склала 25 млн. Права на показ фільму «Віддана» продані у Польщу. Прокат в Україні також триває.
«Екс»
За підсумками другого вікенду кінопрокату українську гостросюжетну стрічку Сергія Лисенка «Екс» подивилися 569 глядачів. Касові збори фільму склали майже 43 тис. грн. У порівнянні з першим, також надзвичайно скромним вікендом кінопрокату, вони впали на 86%. Нагадаємо, фільм стартував у прокаті 23 січня.
Фільм демонстрували на 82 екранах. В середньому на один екран було продано 7 квитків (близько 2 квитків на екран на день). У перший вікенд ці показники були 31 квиток і 8 квитків відповідно, повідомляє сайт «Бюро української кіножурналістики».
Така скромна кількість проданих квитків на один екран, з одного боку, є наслідком скорочення пропозиції фільму кінотеатрами, з другого боку «Ексу» не вдалося сформувати позитивний суспільний розголос. Крім того у фільму була майже відсутня рекламна кампанія.
Загалом, від початку кінопрокату 23 січня «Екс» заробив 463 тис. грн. Кошторис фільму склав 25,7 млн грн, із них 12,8 — державне фінансування. Фактично фільм уже залишив екрани кінотеатрів.
«Пекельна хоругва»
Несподіваним довгожителем кіноекранів є дитячу казку «Пекельна хоругва, або Різдво козацьке» Михайла Кострова. Вона перебуває у прокаті уже понад місяць. За підсумками п’ятого вікенду кінопрокату її подивилися 2 тис. глядачів. Касові збори стрічки склали майже 157 тис. грн.
У порівнянні з попереднім вікендом вони впали на 73%. Фільм демонстрували на 25 екранах. Від початку кінопрокату 1 січня 2020 року касові збори картини склали 9,5 млн грн.
Кошторис фільму близько 32 млн грн, усі ці гроші – державні. За підсумками п’яти вікендів кінопрокату фільм випередив іншу українську дитячу стрічку «Пригоди S Миколая» Семена Горова (її касові збори – 9 млн грн, бюджет – 38,2 млн грн, учать держави – 22,9 млн грн). Казка все ще залишається у прокаті.
Очолює український бокс-офіс фільм Гая Річі «Джентльмени» з 16 млн грн за перший вікенд. Головний претендент на «Оскар», фільм Сема Мендеса «1917» за перший вікенд заробив понад 7 млн грн.