Українські мости пропонують обладнати датчиками, які повідомлятимуть про їхню деформацію

Ініціатива з’явилася після обвалення моста в італійському місті Генуя, внаслідок чого загинули 43 людини

В Україні пропонують обладнати мости дистанційними датчиками для контролю деформації будівельних конструкцій, повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Він зауважив, що в Україні оновлюють державні будівельні норми, у питанні чого безпека є найголовнішим компонентом.

Тому одна із запропонованих ініціатив - це обов’язкове облаштування мостів дистанційними датчиками контролю будівельних конструкцій. Завдяки цьому можна буде оперативно контролювати технічний стан мостів.

«Адже мостові конструкції – це інженерні споруди, які мають підвищену значимість. Вплив зовнішніх факторів на них великий, що призводить до поступового зносу елементів конструкцій і може викликати його передчасне руйнування. Наслідки можуть бути жахливі, варто тільки згадати нещодавню трагедію в Генуї – людські жертви, значні фінансові витрати на відновлення. Моніторинг стану конструкцій потрібен саме для запобігання таких аварій», – наголосив Парцхаладзе.

За його словами, наразі вже вносять норму обов’язкового облаштування таких датчиків при будівництві та реконструкції метрополітену. Тож є пропозиція впровадити таку норму і для проектування мостів для підвищення безпеки їхньої експлуатації.

Нагадаємо, міст в італійській Генуї обвалився 14 серпня. Загалом внаслідок цієї трагедії загинули 43 людини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук