Українські рибалки не зможуть виходити в Азовське море без угоди з Росією
Держрибагентство розповіло про наслідки зриву засідання українсько-російської рибної комісії у жовтні цього року
Українські рибалки з наступного року не зможуть здійснювати діяльність в Азовському морі без Протоколу українсько-російської комісії з питань рибальства щодо розподілу квот на вилов риби на 2019 рік, повідомило Державне агентство рибного господарства України у відповідь на запит агенції «Укрінформ».
«Відсутність Протоколу [українсько-російської комісії з питань рибальства в Азовському морі] позбавить українських рибалок можливості видобувати водні біоресурси у законодавчому полі», – повідомили в агентстві.
Там зазначили, що поточна ситуація в Азовському морі може призвести до непередбачуваних наслідків, у тому числі – посилення тиску на українських рибалок, втрати акваторії активного промислу і, як наслідок, падіння загального вилову водних біоресурсів.
У Держрибагентстві запевняють, що в межах компетенції вживають усіх необхідних заходів для захисту українських рибалок. Агентство повідомило, що проводить консультації з центральними органами виконавчої влади з метою створення правових умов для здійснення промислової діяльності в басейні Азовського моря у 2019 році.
За інформацією Держрибагентства, наразі промисел в Азовському морі здійснює 91 суб’єкт господарювання, що отримав дозволи на промисловий вилов водних біоресурсів із залученням більше 800 суден та човнів різної довжини.
Нагадаємо, 23 жовтня розпочалася 30 сесія українсько-російської комісії з питань рибальства в Азовському морі, яка мала тривати три дні. 24 жовтня на засідання прийшов голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і заявив про неприпустимість подібних переговорів, а також вимагав від СБУ негайно видворити з України голову російської делегації, керівника Азово-Чорноморського теруправління Росриболовства Ігоря Рульова, який торік відвідував Крим.
25 жовтня трьом членам російської делегації, включно з Рульовим, заборонили на три роки в’їзд в Україну за відвідування окупованого Росією Криму. Українські прикордонники повідомили, що росіяни не заперечували факту своїх візитів до окупованого Криму.