Українські садівники через збитковість залишають врожаї яблук у садах

До такого кроку аграрії вдалися через низькі закупівельні ціни на цю садовину

Фермери не хочуть продавати яблука і бути в збитку

Дрібні фермерські господарства, які займаються вирощуванням яблук, ухвалюють рішення залишити врожаї у садах, оскільки за нинішніх цін таке виробництво для них є збитковим.

«Якщо врахувати витрати на догляд за садом під час вегетації, то виробництво яблука, при його реалізації на переробку є збитковим», – повідомляє сайт «Агробізнес».

Про припинення збирання десертного яблука пізніх сортів повідомляють представники невеликих господарств (1-5 га), які вирощують яблуко в так званих наполовину інтенсивних садах.

У таких господарств відсутні холодильники для зберігання фруктів, а продати яблуко з саду за будь-яку ціну наразі неможливо. Реалізувати нині яблуко можна тільки на концентрат, однак ціна на рівні 0,04 доларів/кг з доставкою на завод, на думку фермерів, не покриває витрат на збирання врожаю і їхнє транспортування до переробного підприємства.

За оцінками садівників, збирання яблука обходиться в 0,03 доларів/кг. Якщо додати до цього вартість доставки на переробку, то тільки ці дві статті витрат будуть приблизно рівні виручці, яку ще потрібно буде чекати кілька місяців, оскільки заводи не відразу виплачують гроші.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук