Українські виробники закликали владу скасувати додатковий імпортний збір

Економіка17 липня 20156560

Представники великих українських товаровиробників і ділових асоціацій оприлюднили 17 липня відкрите звернення до президента, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради із закликом про скасування додаткового імпортного збору, запровадженого урядом в кінці лютого.

«Від імені вітчизняних товаровиробників закликаємо вас ініціювати скасування додаткового імпортного збору, запровадженого 25.02.2015 р. в розмірі 10% на агропродовольчі товари та 5% на іншу продукцію. Зазначений захід, на сьогодні, вже довів свою контрпродуктивність і завдає національній економіці більше шкоди, ніж користі», – сказано, зокрема, у зверненні, надісланому на адресу ZAXID.NET.

Товаровиробники стверджують, що додатковий імпортний збір, який за задумом уряду мав би стати фактором стримування імпорту, на практиці призводить до падіння експорту через зниження конкурентоздатності українських виробників на зовнішніх ринках і – як наслідок – до зниження обсягів сплати податків у держбюджет.

«Наприклад, розрахункова сума зменшення надходжень в бюджет від підприємств пивоварної галузі, спричинена запровадженням додаткового імпортного збору на сировинну продукцію, до кінця 2015 р. складе 37,6  млн грн; від галузі виробництва харчоконцентратів та кави – 88,7 млн грн; від тютюнової галузі – 282,9 млн грн; від кондитерської галузі –356,9 млн грн; від лакофарбової галузі – 124,8 млн грн; від галузі виробництва полімерної, пластмасової та гумової продукції – 269,7 млн грн», – сказано у зверненні (повний текст).

У випадку збереження додаткового імпортного збору до кінця 2015 року товаровиробники прогнозують недоотримання бюджетом загалом 36,3 млрд. грн., а також зниження реального ВВП України на 6%. Окрім того, збільшення внутрішніх цін на продукцію складе в середньому 9,4%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук