Українські заробітчани за п'ять років посприяли приросту ВВП Польщі на 13%

Працівники з України також позитивно вплинули на збільшення зайнятості

Упродовж 2013-2018 років заробітчани з України щорічно забезпечували приріст польського ВВП на 0,5%. Сукупний внесок українських заробітчан становив 13% приросту ВВП Польщі за цей період. Про це з посиланням на дані Національного банку Польщі повідомила Liga.net.

Українські робітники також посприяли збільшенню зайнятості в Польщі на 0,8% на рік.

Автори дослідження наголосили, що їхня робота – перша спроба оцінити вплив українських робітників на економічний розвиток Польщі.

У дослідженні йшлося про те, що нині немає повної офіційної статистики про кількість українців, які працювали в Польщі у 2013-2018 роках. Тому було використано альтернативні джерела збору інформації, такі як, наприклад, опитування в чотирьох великих містах Польщі, дані прикордонної служби, статистику платників єдиного соціального внеску.

Згідно з підрахунками авторів дослідження, за цей період у Польщі працювало на постійній або тимчасовій основі 2 млн українців.

До слова, згідно з даними МВФ, Україні необхідно забезпечити щорічне економічне зростання в 6% протягом 20 років, щоб досягти сьогоднішнього рівня Польщі. Часткові реформи і зростання середнім темпом в 4% вирішать це завдання тільки наполовину.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук