Українським банкам заборонили обслуговувати російські компанії з санкційного списку

ЕкономікаРоман Ганкевич, 2 червня 20172401
Банкам заборонили виконувати розрахункові документи клієнтів, зазначених у санкційних списках

Національний банк України затвердив порядок виконання банками рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування персональних спеціальних економічних санкцій щодо окремих російських компаній, включаючи російські соцмережі «ВКонтакте» і «Однокласники», ресурси Yandex, Mail.ru і бухгалтерську програму 1С. Про це повідомляється на сайті регулятора з посиланням на постанову №46.

Як зазначається, від суботи, 3 червня, банкам заборонили виконувати розрахункові документи клієнтів, зазначених у санкційних списках, які є ініціаторами переказу та до яких застосовані санкції, зокрема, «зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань».

Крім того, забороняється ініціювати переказ коштів на рахунки осіб, зазначених у санкційних списках, до яких застосовані санкції, зокрема, «зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань» або на власні рахунки банку, відкриті в організаціях до яких застосовані санкції, за винятком переказів коштів за операціями, які здійснюються для збільшення статутного капіталу банків України.

Нагадаємо, 15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом ввів в дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій проти ряду російських компаній, згідно з яким в Україні буде заблокований доступ до російських соціальних мереж «ВКонтакте», «Однокласники», ресурсів Yandex, Mail.ru, а також заборонено використання бухгалтерського програмного продукту 1С.

Механізм блокування доступу до російських інформаційних ресурсів доручили відпрацювати Кабінету міністрів і СБУ за участю Нацбанку. Указ про блокування російських веб-ресурсів та соціальних мереж почав діяти 17 травня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук