Українці набрали кредитів майже на $6 млрд, - НБУ

Українці набрали кредитів майже на $6 млрд

За даними Національного банку України (НБУ), загальний обсяг валютних кредитів станом на 3 червня 2015 року становить $5,86 млрд. Така інформація міститься на сторінці НБУ у Facebook.

Як зазначається, обсяг іпотечних кредитів у валюті станом на 3 червня становить $3,28 млрд. При цьому в НБУ стверджують, що при конвертації валютних кредитів за курсом 5,05 грн/дол. збитки банківської системи становитимуть близько ₴100 млрд, а за курсом 8,0 грн/дол. - ₴77 млрд.

За інформацією Нацбанку, збитки, які отримають банки в разі примусової конвертації за курсом 5,05 грн/дол., перевищать 5% ВВП. При цьому в НБУ інформують, що збитки банківської системи на 1 червня становили ₴73,2 млрд, тоді як витрати України на оборону та правоохоронні органи у 2015 році досягли ₴90 млрд.

Нагадаємо, 2 липня Верховна Рада ухвалила закон №1558-1 про реструктуризацію валютних кредитів за курсом на момент укладення кредитного договору, за який проголосували 229 народних депутатів при необхідних 226.

Закон передбачає, що всі банки за письмовою заявою громадян України, які мають невиконані зобов'язання за кредитними договорами в іноземній валюті, зобов'язані протягом місяця провести реструктуризацію зобов'язання за кредитним договором за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору без підвищення ставки кредиту, обмеження по сумі та незалежно від платіжної дисципліни позичальника.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук