Українцям дозволили самостійно обирати банк для виплати зарплати

Це стало можливим завдяки запровадженню в Україні міжнародного стандарту рахунків IBAN

Українські працівники зможуть самостійно обирати банк для отримання заробітної плати з 1 січня 2021 року завдяки запровадженню в Україні міжнародного стандарту рахунків IBAN.

«Після запровадження в Україні міжнародного номера банківського рахунку роботодавець отримав змогу формувати відомість на зарахування заробітної плати працівникам із зазначенням номера рахунку працівника за стандартом IBAN, зокрема рахунку, який працівник самостійно відкрив у банку за власним бажанням», – йдеться в повідомленні НБУ.

Зазначається, що таке нововведення допоможе уникнути конфліктів між роботодавцем та працівником щодо права працівника самостійно вибирати банк для отримання заробітної плати. Воно набуде чинності з 1 січня 2021 року, щоб банки та роботодавці встигли доопрацювати свої автоматизовані системи та програмно-технічні комплекси.

«Працівник, а не роботодавець повинен самостійно обирати банк, який буде обслуговувати його рахунок. Таке право передбачено законодавством про оплату праці, і ми хочемо, щоб воно реалізовувалося на практиці. Адже це стимулюватиме банки до конкуренції, сприятиме підвищенню рівня обслуговування клієнтів та розширенню спектра банківських послуг», – процитувала прес-служба заступника голови НБУ Сергія Холода.

Як повідомила прес-служба НБУ, відповідні зміни містить постанова правління Національного банку України від 24 квітня 2020 року «Про затвердження змін до інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті».

Нагадаємо, раніше НБУ оголосив про нові правила переказів та поповнення карток. Закон про фінансовий моніторинг, який набув чинності 28 квітня, запровадив норму про обов’язкову ідентифікацію людей, котрі поповнюють банківську картку за допомогою терміналу або хочуть зробити переказ через Western Union на суму понад 5000 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук