Українців позбавлятимуть субсидій за невчасну оплату компослуг

Уряд скоротив термін дозволеної затримки оплати комунальних послуг з двох місяців до одного

Відтепер якщо отримувач субсидії впродовж місяця не оплатить рахунок за комунальні послуги, цю допомогу йому скасують

Субсидію на оплату житлово-комунальних послуг скасують у разі, якщо органи соціального захисту матимуть інформацію, що отримувач такої субсидії має прострочену на більш ніж 1 місяць заборгованість на понад 20 неоподатковуваних мінімумів (340 гривень). Про це йдеться у відповідній постанові уряду №62, яку ухвалили під час засідання 6 лютого, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що раніше субсидію скасовували у тих випадках, коли термін затримки з оплатою перевищував два місяці.

Нині, якщо орган соціального захисту, який призначає субсидії, виявить, що в отримувача є неоплачений понад місяць рахунок за комуналку, то він матиме право не призначати субсидії на наступний період.

Водночас, в уряді передбачили, що ця норма не буде поширюватися на ті випадки, якщо заборгованість виникла з вини держави, яка перерахувала субсидію із запізненням.

Крім того, постанова передбачає, що з 1 травня 2019 року призначення житлової субсидії домогосподарствам, які таку субсидію отримували протягом опалювального сезону 2018/19 року на підставі їх звернень до 31 грудня 2018 року, здійснюється лише після подання нової заяви (в якій обов'язково зазначається номер мобільного телефону заявника) та декларації.

До слова, нещодавно Кабінет Міністрів України схвалив старт виплати субсидій готівкою з 1 березня 2019 року. Ініціатива, на думку урядовців, стимулюватиме українців економно споживати житлово-комунальні послуги. Також передбачається, що таке рішення сприятиме посиленню соціальної підтримки найменш захищених категорій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук