Українцям влаштують масову перевірку енергоефективності квартир

ЕкономікаРоман Ганкевич, 24 жовтня 201613780
Українцям влаштують масову перевірку квартир

З метою запровадження енергоефективних технологій всіх українців змусять пройти аудит власних помешкань. Таким чином урядовці зрозуміють, як краще утеплювати домівки громадян, повідомила «Сегодня».

Як зазначається, відповідні законопроекти («Про житлово-комунальні послуги», «Про енергоефективність будівель» і «Про комерційний облік») вже зареєстровані в Верховній Раді. Повідомляється, що якщо енергоаудит проводитимуть в житловій багатоповерхівці, платити доведеться всім власникам квартир.

Між тим, експерти відзначили, що в середньому аудит типової багатоповерхівки може обійтися в 5-12 тисяч гривень. Сума залежить від площі будинку та обладнання, яке використовує енергоаудитор. Наприклад, сім'ї, яка живе в будинку на сто квартир, за аудит доведеться заплатити від 50 до 120 гривень. Приблизна вартість енергоаудиту для багатоповерхівок становить:

  • до 100 квартир – 9,5 тис. грн,
  • до 300 квартир – 12 тис. грн;
  • до 350 квартир – 13 тис. грн.

Енергоаудит, згідно законопроекту, повинні будуть провести у всіх будівлях, а отримати сертифікат енергоефективності доведеться новобудовам, приміщенням, які здаються в оренду як мінімум на рік, та місцям загального користування площею від 250 квадратних метрів. Сертифікат вважається дійсним 10 років за умови, якщо за цей час будівля не буде утеплятися.

Повідомляється, що тим, хто сертифікат не отримає, доведеться заплатити штраф від 3400 до 5100 гривень.

«Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2017 року», – йдеться в законопроекті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук