Українцям заборонили будувати малі сонячні електростанції на землі

ЕкономікаАндрій Стець, 25 квітня 20192305013
Депутати запровадили умову отримання «зеленого» тарифу для СЕС потужністю до 50 кВт

Верховна Рада України заборонила громадянам будувати малі домашні сонячні електростанції на землі. Парламентарі врахували правку про ненадання «зеленого» тарифу наземним домашнім сонячним електростанціям (СЕС), затвердивши закон про «зелені» аукціони («Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» №8449-д), повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Під час розгляду документа правку було відхилено, проте в. о. голови Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський напередодні голосування за законопроект знову виніс її на розгляд, і парламент усе ж затвердив її.

Отже, народні депутати запровадили умову отримання «зеленого» тарифу для СЕС потужністю до 50 кВт - установлення їх на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах. Умова почне діяти з 2020 року.

На сьогодні тариф на відпуск е/е в оптовий ринок для «домашніх» СЕС (їхня потужність - до 30 кВт, розміщення - без обмежень) становить 18 євроцентів, з наступного року він знизиться на 10%.

Як зазначив енергетичний експерт, співзасновник громадської організації Greencubator Андрій Зінченко, де-факто заборона встановлення домашніх наземних станцій на практиці призведе до того, що мало хто з українців зможе поставити СЕС більше ніж 10 кВт, оскільки на дахах не поміститься об'єкт більшої потужності.

Своєю чергою, як зазначив член команди майбутнього президента Володимира Зеленського Андрій Герус, ухвалення цієї поправи вплине на закриття сотень невеликих фірм, бізнесом яких було будувати ці дрібні СЕС.

«На сьогодні близько 10 тис. українських сімей побудували такі домашні СЕС. Ще десятки тисяч або розглядали таку ідею, або почали будівництво. Найбільше постраждають ті, хто вже почали. Адже заборона вступає в дію негайно, з моменту опублікування закону. Це втрачені тисячі і десятки тисяч доларів для таких українців, які заплатили аванси. І для багатьох це серйозні гроші», - зазначив Герус.

«Звичайно, дрібні СЕС можна було регулювати: а) дозволяти будувати тільки, якщо є житловий будинок з споживанням, б) знизити тариф на 10% -20%, але дозволяти будуватися тощо. Але вирішили зробити повну заборону негайно», - додав Герус.

Він також звернув увагу, що цей же закон дозволяє і далі до 2020 року будувати непотрібні нашій енергетиці гігантські сонячні станції на півдні України за «зеленим» тарифом в три рази більше, ніж у Німеччині.

«Лідером таких будов є ДТЕК Ріната Ахметова, який планує до кінця року побудувати кілька сотень МВт потужностей, отримати цей високий «зелений тариф» (5,4 грн) і працювати з ним до 2030 року», - зазначив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук