Українцям збираються заборонити перетин кордону з Росією за внутрішнім паспортом

Нововведення має запрацювати з 1 березня 2020 року, проте постанову ще повинен затвердити Кабмін

СуспільствоАнна Журба, 5 грудня 20194900
Українцям збираються заборонити перетин кордону з Росією за внутрішнім паспортом
фото Reuters
У МЗС вважають, що наявний спрощений режим поїздок українців у Росію в умовах збройної агресії є неадекватноим і загрожує національній безпеці України

Кабмін збирається скасувати можливість перетину кордону з Росією громадянами України за внутрішнім паспортом чи свідоцтвом про народження з 1 березня 2020 року. Відповідна постанова передбачає зупинення дії положень угод з Росією 1997 та 2011 років, які уклали ще до початку війни на Донбасі.

За словами директора Департаменту консульської служби МЗС Сергія Погорельцева, наявний спрощений режим поїздок українців у Росію в умовах збройної агресії є неадекватноим і загрожує національній безпеці України.

«Це питання є нагальним як для належної ідентифікації осіб при перетині державного кордону, так і для захисту прав та інтересів тих громадян, які подорожують до і в Росію. Відтермінування початку дії постанови до 1 березня необхідне для проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи і своєчасного документування закордонними паспортами всіх українців», – сказав УНІАН Погорельцев.

Він зазначив, що свідоцтво про народження не підтверджує громадянство України, а також не має фото власника, що унеможливлює ідентифікацію дитини на підставі цього документа. Крім того, як паспорт, так і свідоцтво не містить інформації латиницею, через що неможливо перевірити наявність обмежень на перетин кордону і автоматично зчитати інформацію з документів. Також, зауважив Сергій Погорельцев, внутрішній паспорт у формі книжечки має низький ступінь захисту і може використовуватися зі зміненим фото іншими особами, що може загрожувати державній безпеці й громадському порядку. За його словами, щороку зростає кількість випадків підробок цих документів.

Українці, які перебувають у Росії і не мають чинного закордонного паспорта, можуть звернутися по його оформлення до Посольства України у Москві чи консульських установ у Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону, Єкатеринбурзі або Новосибірську.

Нагадаємо, що напередодні Служба безпеки України затримала члена правлячої партії РФ «Єдина Росія», який сприяв анексії Криму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук