«Укроборонпром» прокоментував розслідування журналістів про розкрадання в оборонній галузі

Державний оборонний концерн назвав це розслідування «маніпуляцією»

У Державному концерні «Укроборонпром» заявили, що вважають некоректним оцінювати розслідування журналістів програми «Наші гроші» про корупційні схеми за участі близького оточення президента України Петра Порошенка. Відповідний коментар оприлюднений на сайті «Укроборонпрому».

«Журналісти не вказали джерел її (інформації) отримання і здійснили маніпулятивний виклад окремих розрізнених даних… Журналісти програми “Наші гроші”, які маніпулятивно використали закриту інформацію з кримінальних розслідувань, мають звертатися за її перевіркою до першоджерел», – сказано в заяві.

При цьому в «Укроборонпромі» заявили, що правоохоронні органи проводять п’ять розслідувань, пов’язаних з фірмою «Оптимумспецдеталь», яка фігурувала у розслідуванні. Усі ці розслідування відкриті в 2015-2016 роках. Це, зокрема, такі провадження:

  • від 02.03.2016 за ст. 191 ч. 5, порушене НАБУ, щодо складання і видачі посадовими особами державних підприємств «ХБТЗ», «КБТЗ», «ЛБТЗ» завідомо неправдивих документів про поставку матеріальних цінностей, які фактично не постачалися;
  • провадження, порушене військовою прокуратурою Житомирського гарнізону 30.06.2016, щодо посадових осіб ДП «ЖБТЗ» про постачання ТОВ «Оптимумспецдеталь» деталей і приладів, закуплених у підприємств, які мають ознаки фіктивності;
  • два провадження військової прокуратури Київського гарнізону від 24.11.2015 та 31.12.2015, де фігурують посадові особи ТОВ «Оптимумспецдеталь»;
  • провадження Головної військової прокуратури ГПУ від 01.04.2016 щодо співпраці ДК «Укроборонпром» із ТОВ «Оптимумспецдеталь».

У концерні також вважають, що «факти довільного використання інформації, що має відношення до питань національної безпеки, мусить отримати належну юридичну оцінку компетентних органів».

Раніше журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» провели розслідування розкрадань в оборонній сфері, фігурантом якого став, зокрема, син друга і бізнес-партнера президента Петра Порошенка, першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор. Гладковський-молодший, якому на той момент було 22 роки, разом із партнерами організував приблизно у 2015 році постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. При цьому, державні оборонні підприємства переплачували за товар у 2-4 рази, купуючи його у фірм-«прокладок». Керівництво концерну «Укроборонпром» знало про шахрайські оборудки і давало на них згоду.

26 лютого представниця президента Ірина Луценко заявила, що державний концерн «Укроборонпром» та заступник секретаря РНБО Олег Гладковський мають намір позиватися проти журналістів. Такий же намір має і сам Ігор Гладковський, однак він заявив, що не висуватиме до журналістів матеріальних претензій, а лише вимагатиме підтвердження або спростування цієї інформації.

Перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський звернувся в правоохоронні органи із заявою про перевірку фактів, оприлюднених журналістами, і призупинив свої повноваження в РНБО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук