«Укрзалізниця» частково переводить працівників на чотириденний робочий тиждень
Скорочення робочого тижня для окремих працівників є вимушеним кроком в умовах пандемії коронавірусу
З 1 липня «Укрзалізниця» переводить на чотириденний робочий тиждень співробітників апаратів управлінь центрального офісу компанії, регіональних філій і інженерно-технічних працівників. Про це повідомив в. о. голови правління Іван Юрик, повідомляється на сайті «УЗ» у вівторок, 30 червня.
Працівників, які працюють за змінним графіком, зайнятих на роботах капітального характеру – ремонту, обслуговування та налагодження основного техобладнання, безпосереднього перевезення вантажів і пасажирів і їхнього обслуговування введення неповного робочого тижня, не торкнеться.
Юрик нагадав, що сьогодні підприємством напрацьовані і впроваджуються антикризові заходи для якнайшвидшого подолання викликів, що стоять перед компанією в результаті пандемії коронавірусу.
«Нам уже вдалося досягти стабілізації ситуації завдяки низці заходів економії на непріоритетних видатках, раціоналізації обсягу ремонтів та обслуговування, активній боротьбі з корупцією, отриманні додаткових доходів від продажу непридатного до використання майна. Зараз ми маємо зосередитися на перевізній роботі та наших клієнтах. Важливо, щоб усі процеси працювали чітко та на відповідну потужність до запиту реального сектору економіки. Умови праці залізничників, які відповідають за безперервність руху поїздів, будуть збережені», – сказав він.
Юрик запевнив, що на час карантину зарплати членів правління УЗ не будуть перевищує 10 мінімальних зарплат (47 230 гривень - ред.). Крім того, зарплати всіх топ-менеджерів центрального апарату в добровільному порядку знижені до 25%.
За словами в. о. голови правління, всі ці заходи спрямовані на стабілізацію фінансового стану компанії, що сприятиме відновленню ефективної роботи підприємстванайближчим часом і в посткризовий період.
За словами голови «Укрзалізниці», скорочення робочого тижня для окремих працівників – це вимушений крок, про який було заздалегідь повідомлено, і вже наприкінці серпня компанія повернеться до перегляду терміну дії цього рішення.
«Все буде залежати від відновлення економіки України та обсягів вантажних залізничних перевезень. Я впевнений, що компанія впорається з цією кризою і вийде з неї сильнішою й ефективною», – додав Юрик.