«Укрзалізниця» пропонує на неприбуткових маршрутах замість потягів пустити рейкобуси

Держава пропонує місцевим радам фінансувати закупівлю рейкових автобусів за принципом 50/50

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 17 червня 201523055
Рейковий автобус у Львові

Державна адміністрація залізничного транспорту України («Укрзалізниця») вивчає можливість заміни неприбуткових маршрутів потягів рейковими автобусами на умовах співфінансування з місцевими органами влади, повідомив директор з реформування, корпоративного управління і майнової політики «Укрзалізниці» Євген Кравцов.

«Це дуже хороший варіант. Експеримент був вдалим в цьому плані в Криму, коли був закуплений польський автобус у співфінансуванні 50/50 з місцевою радою. Така можливість була б оптимальною і правильною», – сказав він в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

За словами Євгена Кравцова, у новій моделі роботи також необхідно відобразити ситуацію, коли місцеві ради будуть розуміти: якщо вони хочуть забезпечити певні маршрути для своїх виборців, то, ймовірно, варто не ганяти п'ятивагонний потяг (а іншого просто може і не бути) на малонаселеному маршруті, а розглянути варіант фінансування на умовах 50/50 покупки таких рейкових автобусів.

«Це нормальні ринкові механізми», – резюмував він.

Як відомо, в Україні вже запускали маршрути рейкових автобусів, але деякі з них згодом закривали. Зокрема, у вересні 2012 року було запущено рейкобус зі Львова до Луцька.

У червні 2010 року «Львівська залізниця» запустила рейковий автобус зі Львова до Тернополя, але у травні 2011 року закрила цей маршрут з технічних причин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук