Ґумова Наварія, або Землі вистачить на всіх

Голова ЛОДА проінспектував ділянки, які виділив нібито для учасників АТО

СуспільствоАндрій Дрозда, 18 липня 2018, 15:07 4683 4

У середу, 18 липня, голова ЛОДА Олег Синютка особисто приїхав оглянути ділянки біля озера Наварія, які він раніше розпорядився віддати під забудову учасникам АТО. Щоправда, більше половини списку 83 власників ділянок склали особи, які ніколи не воювали на сході України.

Приїзд Олега Синютки став реакцією на нещодавній пікет під стінами ЛОДА мешканців с. Наварія та громадських активістів. Тоді до вже відомих зловживань у «наварійській справі» додалися звинувачення у фальсифікації детального плану території, згідно з яким найкращі ділянки на березі озера накладаються на існуючу забудову в селі.

ZAXID.NET дізнавався, чи вдалося Олегові Синютці розв’язати скандальний земельний конфлікт.

На орден не претендує

Зранку на трасі біля озера Наварія люди в камуфляжі та районні чиновники чекають на приїзд голови ЛОДА. Службова Škoda Олега Синютки з’являється з-за повороту рівно о 7:00. Часу втрачати не можна. Аналіз ситуації вирішують провести одразу «з коліс», а точніше – на капоті автомобіля.

Перед очільником області розгортають детальний план території. «Ось тут у нас кар’єр, ось дорога, а тут – берегова лінія!», – підлеглі вводять Олега Синютку в курс справи. Дуже швидко виявляється, що між позначками на папері та навколишніми краєвидами існують певні розбіжності.

Голова ЛОДА спробував розібратися у детальному плані території навколо озера Наварія

«Ось цей ліс, згідно з законом являється кущами, чагарниками. Розумієте, Олеже Михайловичу, десять років тому тут була одна територія. Було поле, але виріс ліс», – пояснює ситуацію один із чиновників.

Олег Синютка задумливо оглядає високі сосни навколо озера і довго водить середнім пальцем по детальному плану.

На папері ці 20-метрові сосни вважаються чагарниками

«Я думаю, що треба зробити повну інвентаризацію земель. Я бачу, що тут ще повилазить ціла купа земельних ділянок», – вирішує він.

Перший заступний голови ЛОДА Ростислав Замлинський згідливо киває. Він більше місяця очолював комісію, яка намагалася розслідувати зловживання навколо виділення ділянок в Наварії. Щоправда, без особливого успіху.

«А це існуюча забудова, де живуть люди? У прибережну смугу точно ніхто не залазить? А що тут між дорогою і прибережною смугою?», – уточнює голова ЛОДА.

«Там самосів! Самосад виріс!», – відповідає керівник Пустомитівської РДА Ігор Хрунь.

Слово «самосад» турбує Олега Синютку. Він робить доручення екологічній інспекції перевірити зелені насадження на предмет законності їхньої появи на березі озера. У цей час на місці придорожньої наради з’являється організатор пікету біля ЛОДА Роман Маслюк, який представляє незадоволених майбутнім будівництвом місцевих мешканців .

«Кажіть!», – звертається до нього Олег Синютка.

Активіст повідомляє, що детальний план виготовили без необхідних документів на право користування землею від «Львівтеплоенерго». Виявляється, що підприємство радянських часів ліквідували 1995 року. «Львівтеплоенерго» не дотрималось процедури правонаступництва і втратило його. Тож земля перейшла у державну власність.

«То це ще краще! Можна ще дорозприділити ділянок!», – миттєво реагує голова ЛОДА.

Його опонент намагається заперечити, що детальний план не пройшов громадських слухань. У цей момент голова РДА Ігор Хрунь витягує документ про проведені громадські слухання.

Проте активісти готові до такого розвитку подій. Вони накривають капот автомобіля Синютки ще одним детальним планом.

Активісти вказали на розбіжності у детальних планах території

«Громадські слухання відбулися 4 травня 2017 року. А потім з’явився зовсім інший детальний план, за яким і виділили ділянки під забудову», – пояснює ситуацію юристка Ольга Василишин.

Одна козирна карта б’є іншу. Голова ЛОДА вирішує перейти до проміжних підсумків.

«Я не бачу проблем. Потрібно з’ясувати наступні речі: юридичні моменти щодо відповідності документів, залучити екологічну службу стосовно обстеження зелених насаджень, провести інвентаризацію земель, а тоді знайти вільні ділянки, які би не накладалися на існуючу забудову. Тут землі вистачить на всіх і ще залишиться. І атошники дістануть землю, і місцеві не будуть ущемлені», – пропонує «соломонове» рішення Олег Синютка.

Невідомо, чому до таких фахових висновків не змогла дійти створена очільником ЛОДА комісія, яка вивчала проблему більше місяця, однак не виявила жодних порушень.

«Олеже Михайловичу, я думаю, що такого керівника області ніде більше в Україні нема!», – звертається до Синютки чоловік у камуфляжі.

«Такого поганого?», – вдавано дивується голова ЛОДА.

«Такого хорошого! Вам орден від президента треба дати», – фраза викликає загальний сміх, а сам керівник області парирує звичним жартом про ордени і медалі.

Ліс поза законом

Однак заряд гумору передається не всім. Роман Маслюк вказує, що декілька ділянок на березі озера накладаються на територію господарської діяльності місцевих мешканців.

Під час обговорення цього питання в розмову втручається активіст «Української спілки учасників АТО» Сергій Фаворський та його побратими. Маслюка звинувачують у тому, що він намагався підкупити місцевих мешканців.

Звинувачення призводить до короткої перепалки, останнім аргументом в якій стає репліка Фаворського: «Зараз зуби посипляться!».

«Не сваріться! Не сваріться!», – реагує на конфлікт голова ЛОДА і делегація рушає на огляд берегової лінії. Очільник області пояснює, що на все треба подивитися своїми очима.

«Ніби він тут раніше не був. Хай би згадав про будинок в Поршній. Он той чоловік у футболці там охороняв територію», – розповідає на ходу журналістові ZAXID.NET місцевий мешканець Ростислав Ганчук.

Поршна – сусіднє село поруч із Наварією. В декларації Олега Синютки жодного нерухомого майна у цьому населеному пункті не вказано.

Олег Синютка особисто оглянув територію навколо озера Наварія

Ростислав Ганчук розповідає, що декілька виділених ділянок розташовані безпосередньо на березі озера і частково накладаються на землю, яку він багато років обробляє. На його думку, будівництво відріже місцевим мешканцям доступ до води.

Тим часом делегація зупиняється біля берега водойми.

«Якщо це дорога, то тут одне питання, а з цього боку – зовсім інше питання», – багатозначно зауважує Олег Синютка.

«З того боку теж не можна, Олеже Михайловичу. Там теж ліс. Як я маю пояснити громаді, що треба порізати ліс для будівництва?», – запитує пустомитівський мер Олег Серняк. Села навколо озера входять до складу Пустомитівської ОТГ.

«Олеже Володимировичу, збираєте громаду і кажете: «Я ще не зробив жодної дороги, жодного хідника, але мені треба до кінця каденції роздати обов’язково землю». Можемо разом до громади підійти!», – саркастично відповідає Олег Синютка.

«Невже місцеві мешканці користуються цією територією? Тоді чому ви не узаконили ліс?», – запитує мера Пустомит заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський.

«Давайте скажемо, що міськарада хотіла сама ці землі роздати, а тут з'явилася третя сторона», – додає Олег Синютка. Під натиском опонентів Олег Серняк захищається і розводить руками.

Схематичне розташування ділянок під забудову в Наварії (клікніть для збільшення)

Наостанок місцеві мешканці просять в Олега Синютки залишити в списку на одержання ділянок лише учасників АТО і не дозволяти будівництва на березі озера.

Голова ЛОДА роздає підсумкові доручення, які мало чим відрізняються від попередніх. Заявляє, що робоча група найближчого понеділка відновить свою діяльність, а керуватиме нею, звісно ж, Ростислав Замлинський.

Усі фото Павла Паламарчука / ZAXID.NET

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук