«Унікомбанк» визнано банкрутом

ЕкономікаОксана Руда, 16 жовтня 20151860

ПАТ «Унікомбанк» через повну втрату ліквідності віднесено до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться в постанові Правління Національного банку України від 15 жовтня 2015 р. №704, передає прес-службу регулятора.

Зазначено, що до грудня 2014 року ПАТ «Унікомбанк» був зареєстрований і працював у Донецьку. Потім він згідно з вимогами законодавства був перереєстрований поза територією АТО, у Львові. Проте значна частина його активів та застав залишилась в Донецькій області. Боржники перестали обслуговувати кредити і надходження коштів до банку майже припинилося.

«6 жовтня 2015 року ПАТ «Унікомбанк» було визнано проблемним. Водночас власники банку не вживали жодних заходів для підтримки його ліквідності, покращення фінансового стану та усунення порушень нормативно-правових актів Національного банку», – повідомила прес-служба НБУ.

За даними статистичної звітності банку на кореспондентському рахунку в НБУ залишку коштів немає. Залишок готівкових коштів є критично низьким та станом на 13 жовтня 2015 року становив 80 тис. грн., або 0,01% від зобов’язань банку та 2% від невиконаних операцій клієнтів. Таким чином, ПАТ «Унікомбанк» був неспроможний своєчасно та в повному обсязі виконувати законні вимоги кредиторів через недостатність коштів.

«Згідно з пунктом 3 частини першої статті 76 Закону України «Про банки і банківську діяльність» Національний банк України зобов’язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних у разі встановлення фактів невідображення в бухгалтерському обліку документів клієнтів банку, що не виконані банком у встановлений законодавством строк, після віднесення банку до категорії проблемних», – йдеться у повідомленні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук