Уряд не регламентує релігії в Україні, але хоче автокефалії Православної церкви, - Парубій

СуспільствоРоман Ганкевич, 17 вересня 20163461
Андрій Парубій вітає представників офіційної делегації ченців з Афону

Голова Верховної Ради Андрій Парубій наголосив, що влада підтримує ідею автокефалії Української православної церкви, але втручатися в релігійні питання не має наміру.Про це він заявив у суботу, 17 вересня,на зустрічі з делегацією ченців зі Святої Гори Афон, які перебувають у Києві на запрошення Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості, передає прес-служба Верховної Ради.

«Парламент, світська влада не має наміру втручатися або регламентувати релігійне життя, але ми є прихильниками того, щоб в Україні була єдина православна церква, і ми тільки повторили молитви мільйонів українців, звертаючись до патріарха Варфоломія», - сказав Парубій.

Він нагадав, що в червні Верховна Рада ухвалила звернення до патріарха Варфоломія щодо автокефалії Української церкви, яке «об'єднало зал і за нього проголосувала велика кількість депутатів». При цьому спікер парламенту зазначив, що це питання не тільки релігійного характеру, а й національної безпеки.

У свою чергу, гості з Афону подякували за прийом і зазначили, що «у випадку з Україною Вселенський патріархат керується найкращими помислами». «Автокефалія принесе Україні єдність і мир у суспільстві. Здобувши автокефалію, Україна стане повноправним членом церковної сім'ї», - зазначив один із членів делегації.

Як повідомлялося, 16 червня Верховна Рада ухвалила звернення до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати томас щодо автокефалії Православної церкви в Україні. У своєму зверненні Верховна Рада закликала Варфоломія визнати недійсним акт 1686 року, згідно з яким «з порушенням канонів» Київська митрополія була приєднана до Московського патріархату.

22 червня спікер Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що патріарх Варфоломій отримав листа від українського парламенту з проханням надати автокефалію Православній церкві в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук