Уряд оприлюднив план заходів з кібербезпеки на 2016 рік

План заходів на 2016 рік з виконання Стратегії кібербезпеки України передбачає створення єдиної національної телекомунікаційної мережі як єдиної платформи захищених електронних комунікацій органів державної влади, йдеться в опублікованому в четвер розпорядженні Кабінету міністрів № 440 від 24 червня.

Документ також передбачає проведення проектно-вишукувальних робіт по створенню територіально віддаленого від Києва резервного центру обробки даних Казначейства, організацію державної експертизи вітчизняного антивірусного програмного забезпечення і аналіз можливості державно-приватного партнерства з питань кібербезпеки.

Серед інших заходів плану вказані: розробка правового механізму блокування електронних інформаційних ресурсів із забороненим законами контентом для подальшого його організаційно-технічного забезпечення, а також дослідження проблемних питань щодо використання «цифрових» доказів у кримінальному судочинстві для удосконалення законодавства.

Крім того, документ передбачає поглиблення співпраці України з ЄС і НАТО в сфері кібербезпеки. В рамках реалізації трастового фонду України - НАТО з кібербезпеки плануються створення на базі СБУ і Держспецзв'язку ситуаційних центрів з кібербезпеки для виявлення і запобігання кіберзагроз на об'єктах критичної інфраструктури після схвалення Кабміном проектно-конструкторських робіт і розрахунку фінансових витрат.

Згідно з документом, уряд також очікує пропозицій приватного сектора з розробки галузевих стандартів кіберзахисту і впровадження системи незалежного аудиту інформаційної безпеки об'єктів критичної інфраструктури.

Як повідомляв ZAXID.NET, 20 травня 2015 року Кабмін прийняв розпорядження № 523, згідно з яким повинна бути створена Національна мережа мобільного зв'язку держорганів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук