Уряд підтримав підписання мирової угоди з американським виробником ліків від гепатиту

Міністр юстиції Павло Петренко повідомив про підготоку мирової угоди з американською компанією - виробником ліків від гепатиту С

Кабінет міністрів України схвалив рішення про підписання мирової угоди з одним із найбільших виробників препарату для лікування гепатиту С - з американською компанією Gilead Sciences. Відповідне рішення було прийняте у середу, 25 січня, під час засідання уряду, повідомив УНІАН.

«Це важливий документ насправді. Він і знаковий. Це пропозиція щодо укладення мирової угоди з міжнародною компанією Gilead Sciences, яка розроблялася спільно Міністерством юстиції і МОЗ. Ця компанія є одним з найбільших виробників препаратів по лікуванню гепатиту С. Вона свого часу прийняла рішення зайти на територію України і фактично створити можливість придбання якісних препаратів для наших хворих на цю важку недугу. Але за попередньої влади так сталося, що певні ділки зареєстрували, фактично вкрали саму формулу і зареєстрували свій препарат і почали успішно продавати на території України», – повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, американська компанія Gilead Sciences звернулася до України «з відповідними вимогами, з ризиками того, що Україна може понести збитки через відповідне рішення Міжнародного суду на суму майже 800 млн доларів».

У результаті, як повідомив Петренко, «під час перемовин... нам вдалося вийти на компроміс для того, щоб компанія відмовилася від позовних вимог щодо України».

Уряд зі свого боку вживає заходів для поновлення законних прав компанії, додав міністр юстиції.

Також, за словами Петренка, компанія планує запропонувати Україні дисконт на відповідні препарати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук