Уряд пропонує дозволити експорт українського газу

Економіка15 червня 20115524

Кабмін пропонує Верховній Раді дозволити використання газу, що видобувається в Україні, для виконання договірних зобов'язань з експорту природного газу за існуючими контрактами відповідно до міжурядових угод. Про це сказано у законопроекті №8657, зареєстрованому в парламенті 14 червня.

Уряд пропонує внести відповідні зміни до закону про принципи функціонування ринку природного газу, пише Тиждень.

У пояснювальній записці зазначається, що відповідно до контракту НАК "Нафтогаз України" і компанії "Газпром" (Росія) від 19 січня 2009 року на купівлю-продаж природного газу в 2009-2019 роках, передбачено, що газ, який постачається згідно з ним, призначено для українських споживачів і не може реалізовуватися за межами України.

Крім того, відповідно до законодавства, видобутий в Україні газ повинен постачатися для потреб населення.

У зв'язку з відсутністю інших джерел газу "Нафтогаз" припинив поставки газу до Польщі, які здійснювалися в межах контракту від 26 жовтня 2004 між НАКом і Національною нафтогазовою компанією Polskie Gоrnісtwо Naftowe і Gazownictwo S.A. (Польща).

Кабмін пропонує встановити, що суб'єкт господарювання, уповноважений урядом формувати ресурс газу для потреб населення, а також його дочірні підприємства мають право реалізовувати товарний природний газ на експорт в обсягах, визначених прогнозним річним балансом газу.

Для цих цілей законопроектом пропонується відкоригувати також термін "товарний природний газ".

Крім того, уряд пропонує дозволити газодобувним підприємствам використовувати газ, що добувається ними, для власних і технологічних потреб.

Відповідно до пояснювальної записки, це оптимізує видатки видобувачів газу, оскільки зараз вони змушені його видобувати за цінами, встановленим Національною комісією регулювання електроенергетики як для промислових споживачів.

Нагадаємо, у лютому міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив про намір України відновити експорт газу до Польщі.

Раніше "Нафтогаз" припинив експорт газу до Польщі, пояснюючи це змінами українського законодавства, згідно з якими всі обсяги видобутого НАКом газу усередині країни повинні реалізуватися на українському ринку для потреб населення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук