Уряд пропонує ІТ- галузі віддавати 5% доходу на Фонд розвитку людського капіталу

Кошти з фонду витрачатимуть на стипендії талановитим студентам, гранти для молодих вчених тощо

ЕкономікаЮрій Братюк, 4 вересня3420

Представникам ІТ-індустрії запропонували створити Фонд розвитку людського капіталу, який наповнюватимуть за допомогою додаткового податку. Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час зустрічі уряду з експортною ІТ-індустрією, що відбулася 4 вересня у Києві, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За словами Гончарука, кошти з фонду витрачатимуть на стипендії талановитим студентам, гранти для молодих вчених та створення освітньої інфраструктури. Керуватимуть фондом самі ІТ-підприємці.

«Проблема — нестача кадрів… Ми сподіваємося створити умови, щоб галузь зростала швидше», — заявив Гончарук.

Водночас голова Державної податкової служби України Сергій Верланов під час цієї зустрічі запропонував запровадити спеціальну можливість оподаткування ФОП, які працюють в ІТ сфері. Так, Верланов запропонував ввести податок на розвиток людського капіталу.

Ставку податку запропонували на рівні 1% у 2020 році, однак він має зрости до 5% у 2024 році. Новий податок сплачуватимуть на додачу до 5% єдиного податку та ЄСВ. За словами Верланова, перехід на нову систему буде добровільним, але дасть більше гарантій та переваг.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук